پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۳

سعید زمانی روز چهارشنبه در در آیین افتتاحیه مرکز جوارکارگاهی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی افزود: از این تعداد، نزدیک به 200…

سعید زمانی روز چهارشنبه در در آیین افتتاحیه مرکز جوارکارگاهی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی افزود: از این تعداد، نزدیک به 200 هزار مهارت آموز در بخش دولتی و 500 هزار مهارت آموز نیز در بخش موسسات کارآموزش و آموزشگاههای آزاد، آموزش های لازم را فرا می گیرند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 700 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و افزون بر 13 هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد، در سطح کشور فعالیت دارند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در 31 شهرک صنعتی، مرکز ارتقای مهارت نیروی کار فعالیت می کند و تربیت نیروی انسانی صنایع را برعهده دارد.

مدیرکل دفتر آموزش در صنایع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه امروزه در اغلب کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، آموزش های فنی و حرفه ای اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و در برنامه ریزی توسعه کشورها نقش راهبردی ایفا می کند، ادامه داد: امیدواریم ما نیز به این سمت و سو حرکت کنیم و آموزش های مهارتی را روز به روز بیش از گذشته، توسعه دهیم.

زمانی با اشاره به تدوین نظام جامع مهارت و فناوری گفت: عدم وجود متولی مهارت از معضلات کشور بود که خوشبختانه تدوین و ابلاغ نظام جامع مهارت و فناوری، متولی آموزشهای مهارتی را مشخص کرد.

وی افزود: نخستین گامی که در سازمان آموزش فنی و حرفه ای مطرح است، تدوین استانداردهای آموزشی است و شورای برنامه ریزی درسی تاکنون بیش از سه هزار استاندارد آموزشی تدوین کرده است.

در این آیین، آموزشگاه مهارتی جوارکارگاهی شرکت برق آذربایجان غربی در ارومیه آغاز بکار کرد.

این آموزشگاه، آموزش های لازم را در راستای افزایش مهارت افراد مشغول به کار در شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی بر عهده دارد.

8136/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *