پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۹

به گزارش خبرنگار مهر، مردم استان سمنان با عشق، دوستی، ایمان و با دل های نرم و آماده تقرب به معبودی بخشایشگر خود،…

به گزارش خبرنگار مهر، مردم استان سمنان با عشق، دوستی، ایمان و با دل های نرم و آماده تقرب به معبودی بخشایشگر خود، شانه به شانه هم گذاشته و در شب احیای نوزدهم ماه مبارک رمضان به درگاه الهی ضجه زدند.

چشم من به روی چیزهایی باز شد که پیش از این نمی دیدم

رضا جوان 23 ساله ای که شب قدر را به احیا نشسته می گوید: امشب چشم من به روی چیزهایی باز شد که پیش از این نمی دیدم، اگر هم جسته و گریخته گاهی کسی در این مورد حرفی می زد برایم خیلی مهم و جذاب نبود،اما حالا، امشب در این مجلس که به اصرار دوستم آمدم احساس می کنم سبک شده ام، حس می کنم پاک شده ام و می توانم خدا را صدا بزنم.

جواد سی ساله عاشقانه با خدای خود راز و نیاز می کند و می گوید، امشب آمده بگوید اشتباه کرده، نفهمیده و نمی خواسته با خدای مهربانش مخالفت کند، به خدا می گوید: خدایا از تو می خواهم که امشب آمرزیده از این مسجد بیرون بروم همین حالا قلم عفو بر اعمال من بکش.

لیلای 50 ساله هم خدا را به جان آقایی که مرغابی های خانه دخترش هم برای او اشک می ریختند قسم می دهد که اگر قرار است این آخرین شب قدری باشد که آنرا درک کند همین شب، شب آمرزشش باشد شب بخشیده شدن گناهان و پاک شدنش.

برگزاری با شکوه مراسم شب قدر در تمامی شهرها و روستاهای استان سمنان

مراسم شب قدر در سراسر استان سمنان با شکوه و عظمت خاصی برگزار و نوای بک یا الله، بک یا الله در کل استان طنین انداز شد و مردم مومن شهرهای مختلف شاهرود، سمنان، دامغان، گرمسار، آرادان، میامی و … با نوای یا سَيِّدَنا وَ مَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَ اسْتَشْفَعْنا وَ تَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَ قَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ از خداوند متعال تقاضای عفو و بخشش گناهانشان را داشتند.

مهمترین ویژگی شب قدر نزول قرآن است

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان نیز در حاشیه برگزاری آئین شب قدر در محل حرم شهدای گمنام شاهرود در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که شب قدر شبی است که در آن همه امور سرنوشت ساز انسان مقدر می شود گفت:بزرگترین و مهمترین ویژگی این شب نزول قرآن و رقم خوردن سرنوشت یکساله انسان است.

حجت الاسلام علی شکری نزول ملائک و برتری این ماه از هزار ماه دیگر را از ویژگی های شب قدر دانست و افزود: در طول سال، ساعات، روزها، شبها و ماه ها و اساسا زمان های متفاوتی وجود دارد اما در میان همگی این زمانها، بعضی به واسطه عنایت و توجه خداوند و اثراتی که بر این زمانها مقرر شده یا اتفاقاتی که در آنها روی داده یا می‌دهد، دارای اهمیت، شرافت و عظمت ویژه‌ای هستند.

وی با بیان این مطلب که در آیین اسلام، شب قدر با ارزش‌ترین و برترین شب در طول سال است خاطر نشان کرد: اهمیت این شب تا حدی است که نه تنها آیات مختلفی از سور قرآن کریم درمورد خصوصیات این شب نازل شده، بلکه سوره‌ای مستقل نیز به این نام و در خصوص شب قدر در قرآن کریم وجود دارد.

اعزام 23 مبلغ متخصص ویژه شبهای قدر به سراسر استان سمنان

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه ائمه اطهار در مقام تفسیر و تبیین آیات قرآن، دلیل این برتری حیران کننده را، برتری عبادت و انجام عمل صالح برای بندگان در این شب دانسته‌اند تصریح کرد: اگر لحظه‌ای درنگ کنیم و کمی با خود بیاندیشیم خواهیم دید که در میان 365 شب سال تنها شبی از شبها‌ست که این چنین مورد عنایت و توجه قرار گرفته و چنان اثراتی بر آن مترتب شده است.

شکری با اشاره به اینکه برای تبیین و بیان اهمیت غنیمت شمردن این فرصت و شب های پر خیر و برکت و فرصت های استثنایی که در این ماه در اختیار بندگان مسلمان خداوند قرار دارد 23 مبلغ ویژه به سراسر استان سمنان اعزام شدند.

وی با یادآوری این مطلب که مراسم شب قدر در بیش از 40 تکیه و حسینه و همچنین 720 مسجد در استان برگزار می شود عنوان کرد: از جمله اعمال شب قدر احیاء این شب و تفکر و تحصیل علم در باب مسایلی که انسان را به خدا نزدیکتر می‌گرداند است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در خاتمه با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد خداوند در دل، دستگیری از محرومان و مظلومان و دعای خیر برای سایرین از جمله اعمال سفارش شده این شب است اذعان داشت: هر انسان آگاه و بیدار دل در حد توان و شایسته، می‌تواند هر چه بیشتر خود را مشمول عنایت و توجه خداوند قرار دهد به این امید که بتواند از این فرصت استثنایی و خیرات بی‌منتهای این شب بهره و استفاده‌ای شایان ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *