یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۲

‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: هفت‌هزار قلم شیء تاریخی منتظر رونمایی در موزه منطقه‌ای کرمانشاه است. به گزارش…

‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: هفت‌هزار قلم شیء تاریخی منتظر رونمایی در موزه منطقه‌ای کرمانشاه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس علی فعله گری در نشستی خبری که امروز (یکشنبه، دوم شهریور) در محل سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد، اظهارکرد: یکی از اصلی ترین برنامه های این اداره کل تعیین تکلیف پروژه موزه منطقه‌ای غرب کشور است.

وی ادامه داد: موزه منطقه‌ای غرب به دلایل مختلف بیش از 30 سال است که بهره برداری از آن به تعویق افتاده و به نوعی ساختمان این موزه خود به یک موزه تبدیل شده است.

فعله گری تصریح کرد: تاکنون بیش از 50 میلیارد ریال برای ساخت این موزه هزینه شده و هنور نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه ای برای افتتاح است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: سال گذشته مجموع اعتباری که برای این موزه اختصاص یافت تنها 70 میلیون تومان بود که با این اعتبارات قطره‌چکانی کار چندانی از این پروژه پیش نرفته و نمی رود.

وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم موزه منطقه ای غرب را به بهره برداری برسانیم باید اعتبارات ملی و استانی ویژه ای به آن اختصاص یابد.

فعله گری تصریح کرد: خوشبختانه برای امسال اعتبار خوبی به این پروژه بزرگ اختصاص یافته، اما هنوزی رقمی به حساب ما نیامده که اگر این اعتبار تخصیص یابد قول خواهیم داد تا پایان سالجاری حداقل فاز اول موزه را به بهره برداری برسانیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: اگر بودجه ها به درستی و سر موقع برسند حتما ظرف دو سال آینده کاری خواهیم کرد که دیگر بحثی از این پروژه در رسانه ها شنیده نشود، یعنی به بهره برداری کامل برسد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از هفت هزار قلم شیء تاریخی با ارزش مربوط به استان کرمانشاه را در اختیار داریم که به محض بهره برداری از موزه منطقه ای غرب آنها را در این موزه به نمایش عموم خواهیم گذاشت.

فعله گری تاکید کرد: یقیناً با راه اندازی این موزه و نمایش این اشیاء ارزشمند تاریخی درآمد خوبی نیز از محل فروش بلیت موزه نصیب استان خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *