سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، رمضان کریتی‌ثانی پیش از ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در نیمه نخست امسال بیش از 705 هزار تن…

به گزارش خبرنگار مهر، رمضان کریتی‌ثانی پیش از ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در نیمه نخست امسال بیش از 705 هزار تن زغال‌سنگ از معادن طبس استخراج شده است.

وی با بیان اینکه این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 162 درصد افزایش داشته است، افزود: این رقم سال گذشته 270 هزار تن بوده است.

کریتی‌ثانی با بیان اینکه در این مدت ميزان توليد كنسانتره زغال‌سنگ در كارخانه زغالشويي اين شركت 220 هزارتن بوده است، افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 38 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: تولید کنسانتره زغال‌سنگ در نیمه نخست سال گذشته 161 هزار تن بوده است.

کریتی‌ثانی با اشاره به افزايش توانمندي مديريتي و عملياتي نيروهاي شركت با توجه به افزايش تجارب و مهارتهاي كاري، روند مستمر استخراج كارگاه لانگوال اول غربي را از دلايل اصلي افزايش توليد برشمرد.

وی در خصوص برنامه‌هاي توسعه و جذب سرمايه‌گذار، تصریح کرد: اجراي فازهاي دو، سه و چهار توسعه با سرمايه بخش خصوصي در دست پيگيري و اقدام است.

کریتی‌ثانی ادامه داد: پيگيري برای آغاز عمليات فاز دو با عنوان طرح تكميل اكتشافات و تجهيز معدن زغال‌سنگ پروده چهار طبس با هدف توليد ساليانه 750 هزارتن زغال‌سنگ خام(450 هزارتن كنسانتره) در حال انجام است.

به گفته وی عمليات اجرایی فازهای سه و چهار توسعه معادن زغال‌سنگ طبس نيز برای بهره‌برداری از ذخيره 9 ميليون تني در هر فاز، توسط بخش خصوصي آغاز شده است.

کریتی‌ثانی یادآور شد: 50 هزار متر عمليات حفاري اكتشافي نيز برای شناسايي ذخاير و تكميل داده‌ها به منظور توسعه فعاليت‌ها در دست اقدام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.