شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۱

ˈسعید سیاریˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در فروردین ماه سال جاری صادرات استان از گمرک همدان از…

ˈسعید سیاریˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در فروردین ماه سال جاری صادرات استان از گمرک همدان از نظر ارزشی به بیش از 9 میلیون و 297 هزار دلار و از نظر وزنی به 89 هزار تن رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 درصد از نظر ارزشی و 22 درصد از نظر وزنی کاهش داشته است.

وی ادامه داد: صادرات زیر بخش صنعت در این مدت به شش میلیون دلار رسید که این میزان از نظر وزنی 87 هزار تن بوده است.

این مقام مسوول افزود: سیمان به عنوان مهمترین کالای صادراتی با چهار میلیون و 279 هزار دلار توانسته 46 درصد صادرات را از آن خود کند که این میزان نسبت به سال قبل از نظر ارزشی 49 درصد کاهش داشته است.

سیاری تصریح کرد: بخش کشاورزی با صادرات دو میلیون دلار و سهمی برابر با 22 درصد از مجموع صاردات استان با کاهش 36 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرور بوده است.

وی افزود:صنایع دستی استان با 615 هزار دلار 6.6 درصد از صادرات استان را دارا است و سفال به عنوان مهمترین کالای این بخش با صادراتی نزدیک به 547 هزار دلار سومین کالای صادراتی استان بوده و 5.9درصد صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

سیاری تأکید کرد: 27 قلم کالا در فروردین ماه سال جدید از استان همدان به 11 کشور جهان شامل ایتالیا، روسیه، اکراین، رومانی، بلاروس، گرجستان، ترکیه، اماراات، عراق، پاکستان و افغانستان صادر گردیده است.

7532/551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.