سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجتبی موسوی در مراسم تجلیل از بازنشستگان کارگری تحت پوشش تامین اجتماعی استان قم که بعد از ظهر…

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجتبی موسوی در مراسم تجلیل از بازنشستگان کارگری تحت پوشش تامین اجتماعی استان قم که بعد از ظهر دوشنبه در اداره کل تامین اجتماعی قم برگزار شد، گفت: ارتقای امنیت اجتماعی از مهم‌ترین کارکردهای سازمان تامین اجتماعی است و در این راستا استان قم در بخش‌های متفاوتی، چه در حوزه‌های سازمانی و یا ارتقای مزایا خدماتی را فراهم کرده است.

وی افزود: در حال حاضر در قم 735 هزار نفر تحت پوشش اداره تامین اجتماعی هستند که 31 هزار و 925 نفر مستمری بگیرند یعنی افراد از کارافتاده یا بازمانده هستند.

مدیر کل تامین اجتماعی قم خاطرنشان کرد: 10خدمت الکترونیکی جهت رفاه حال مراجعان انجام گرفته است، که در ماه گذشته 10 هزار کارفرما به شعبه مراجعه نکرده‌اند و به صورت الکترونیکی کار خویش را پیگیری کرده‌اند.

خدمات ارائه شده به بازنشستگان در سال جاری و آینده

وی ادامه داد: 18 خدمت به کل بازنشستگان در قالب تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می‌شود، که مهم‌ترین آنها بازنشستگی و خدمات درمانی است و در 6 ماه اول سال جاری، درخصوص تعهدات بلند مدت 137 میلیارد تومان پرداختی داشتیم.

موسوی عنوان کرد: در سال جاری حقوق بازنشستگان 25 در صد رشد داشته است، عائله‌مندی، مسکن، حق اولاد و بُن نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی افزود: از نظر ارتقای سازمانی، در حوزه درمان نیز بیمارستان تأمین اجتماعی راه اندازی شد، که تا کنون 6 هزار عمل جراحی در این بیمارستان انجام شده است و شعبه چهار اداره تامین اجتماعی در منطقه 2 قم راه اندازی شده است و در بلوار امین و سلفچگان و جعفریه در آینده آتی توسعه سازمانی خواهیم داشت.

مدیر کل تامین اجتماعی استان قم گفت: بستری بازنشستگان از آذرماه سال جاری به صورت رایگان انجام می‌شود و بازنشستگانی که دارای بیماری‌های خاص مانند روماتیسم و… هستند، پزشکانی تعیین و سپس به صورت ادواری جهت درمان آنها به منازل مراجعه می‌کنند.

بازنشستگی، آغاز فصل جدیدی از زندگی است

وی تصریح کرد: بازنشستگی، آغاز فصل جدیدی از زندگی است و مسئولان باید با بررسی مسائل و مشکلات بازنشستگان، محیطی امیدوارکننده و عزت‌آفرین برای آنان ایجاد کنند.

موسوی ادامه داد: تکریم بازنشستگان، حفظ حرمت آنان و ارائه خدمات سریع، آسان و با کیفیت به آنان، مهم‌ترین اولویت سازمان تأمین‌اجتماعی است.

وی افزود: بازنشستگان، گنجینه‌های سرشار از تجربه و تخصص هستند و می‌توانند با برخورداری از تجربه‌های کاری خود که حاصل یک عمر تلاش صادقانه است به جامعه و به ویژه سازمان تأمین ‌اجتماعی خدمات مفیدی ارائه نمایند.

در پایان مراسم از خانواده‌های بازنشستگان کارگری و همکار تأمین اجتماعی تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.