جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۱۲:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری صبح جمعه در نشست با مسئولان و نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری صبح جمعه در نشست با مسئولان و نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جذب اعتبارات مناسب می‌تواند نقش بسیار مهمی در عمران و توسعه استان داشته باشد و همه مسئولان باید در این راستا تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی خواستار تلاش نمایندگان مجلس برای رایزنی و جذب اعتبارات مناسب شد و خاطرنشان ساخت: نمایندگان ظرفیت خوبی برای رایزنی با وزارت‌خانه‌ها و تصویب طرح‌ها و جذب اعتبارات ملی متمرکز برای استان دارند.

استاندار بوشهر ادامه داد: بخش قابل توجهی از اعتبارات معادل 85 درصد در اختیار وزارت‌خانه‌ها است و مدیران دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مجلس باید با همکاری و هماهنگی با هم برای جذب این اعتبارات تلاش کنند.

وی اضافه کرد: طرح‌های نیمه تمام متعددی در حوزه‌های  راهسازی، بهداشت و درمان، آبرسانی، بنادر صیادی و سدسازی در استان داریم که اجرای آنها می‌تواند باعث جلب رضایت مردم و رونق بخشیدن به استان شده که باید اعتبارات لازم را برای آن جذب کنیم.

بخشی از مطالبات پیمانکاران از سال‌های قبل پرداخت شد

سالاری از ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی بر حسب میزان جذب اعتبارات ملی خبر داد و افزود: مدیران باید از ظرفیت نمایندگان و ارتباطات استانداری در وزارتخانه‌ها برای جذب اعتبار ملی و ردیف‌های اعتباری استفاده کنند.

وی با بیان اینکه با پیگیری و چانه زنی می‌توان بخشی از اعتبارات ملی دارای ردیف‌های متفرقه و شناور را جذب کرد، اذعان داشت: شاهد افزایش چشمگیر اعتبارات در سال جاری نسبت به سال‌های قبل هستیم و در زمینه تخصیص‌ها نیز شاهد رشد بسیار خوبی هستیم.

استاندار بوشهر با اشاره به تخصیص 75 درصد اعتبارات مصوب سال جاری طی هفت ماه نخست سال، تصریح کرد: سال قبل بطور متوسط 40 درصد اعتبارات تملک دارایی تخصیص یافت.

وی ادامه داد: در سال جاری 408 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی برای استان بوشهر مصوب شد که تاکنون320 میلیارد تومان تخصیص یافته است که بخشی از مطالبات پیمانکاران سال‌های قبل پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *