چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۵:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین اصغریان عصر چهارشنبه در نشست بررسی روند اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی استان ضمن تسلیت ایام سوگواری…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین اصغریان عصر چهارشنبه در نشست بررسی روند اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی استان ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سید الشهدا علیه السلام افزود: تاکنون ۳۰۸  هزار خانوار از مجموع  ۴۰۰ هزار خانوار  مشمول این طرح در استان مورد سرشماری قرار گرفته اند.

وی همچنین اظهارداشت: طرح سرشماری عمومی کشاورزی در شهرستان های آستانه اشرفیه و املش تا قبل از تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی به پایان می رسد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری گیلان با بیان اینکه آمارگیری در شهرستان های رشت، ماسال و رودبار تا ۱۸ آبان ماه جاری به طول می انجامد، گفت:چهارمین طرح سرشماری عمومی کشاورزی از پنجم مهر ماه تا هجدهم آبان ماه جاری همزمان با سراسر کشور در این استان اجرا خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از همکاری بهره برداران بخش کشاورزی استان با ماموران سرشماری بر ارائه اطلاعات کامل و دقیق به ماموران تاکید کرد و افزود: آثار و نتایج این سرشماری که در تمام برنامه ریزی های این بخش مفید خواهد بود، در وهله اول به خود کشاورزان و در مرحله بعد به تولید، امنیت غذایی و اقتصاد کشور برخواهد گشت.

اصغریان تصریح کرد: ارائه آمار و اطلاعات درست از سوی بهره برداران به شناخت دقیق واقعیت ها و نیز برنامه ریزی اصولی برای رفع تنگناها و استفاده بهینه از ظرفیت های بخش کشاورزی کمک خواهد کرد.

وی اذعان داشت: اجرای دقیق طرح سرشماری کشاورزی و تحلیل دقیق داده‌ های آماری و اطلاعات این بخش و به‌ روزرسانی بانک جامع اطلاعاتی کشاورزی استان، نقش کلیدی در برنامه‌ریزی‌ های بلندمدت، میان‌ مدت و کوتاه‌مدت ایفا می‌کند و ارتقای ظرفیت های کشاورزی استان را به دنبال دارد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری گیلان با بیان اینکه سرشماری عمومی کشاورزی از جمله طرح های مهم و حیاتی برای کشور است، یادآورشد: آمارهای صحیح و دقیق نقش مهمی در تصمیم گیری های کلان نظام دارد و می تواند درمیزان صادرات و واردات موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *