یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۵۷

یحیی سلطانی روز شنبه در نخستین جلسه ستاد دیه آذربایجان غربی که با حضور مدیرکل زندانهای آذاربایجان غربی و اعضای هیات مدیره این…

یحیی سلطانی روز شنبه در نخستین جلسه ستاد دیه آذربایجان غربی که با حضور مدیرکل زندانهای آذاربایجان غربی و اعضای هیات مدیره این ستاد برگزار شد افزود: برای آزادسازی این تعداد زندانی مالی، در مجموع 125 میلیارد ریال هزینه شد.

وی با اشاره به اختلاف بسیار زیاد بین میانگین اعتبار مورد نیاز برای آزادسازی یک زندانی جرایم مالی در دو سال 91 و 92 اظهار کرد: در حالی که در سال 91 برای آزادسازی یک زندانی جرایم مالی 120 میلیون ریال هزینه شده بود، این رقم در سال گذشته به 216 میلیون ریال رسید که افزایشی 80 درصدی را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: در سال جاری نیز مطمئنا با توجه به افزایش نرخ دیه و افزایش نرخ های مهریه و سکه، این میانگین بیشتر می شود که این امر یکی از مهمترین مشکلات پیش روی ستاد دیه است.

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان غربی ادامه داد: برای مختومه کردن نزدیک به 200 پرونده مالی جاری در این ستاد تا این تاریخ، دست کم 30 میلیارد ریال اعتبار لازم است که انتظار داریم بخشی از آن از طریق کمکهای مردمی تامین شود.

سلطانی افزود: یکی از مهمترین دلایل هزینه های آزاد کردن زندانیان جرایم مالی، مهریه های سنگین است که باید با فرهنگ سازی در این خصوص گامهای بلندتری برداشته شود.

علی جلیلی مدیرکل زندانهای آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان به عنوان یکی از فصول مهم در جمع آوری کمک های مردمی برای آزادی زندانیان مالی غیرعمد گفت: جشن گلریزان فعالیتی فرهنگی است که علاوه بر دریافت کمکهای نقدی از مردم خیر، فرهنگ گذشت، صلح و سازش و دستگیری از محرومان را در جامعه نهادینه می کند.

در حال حاضر، نزدیک به 200 زندانی جرایم مالی غیرعمد در زندانهای استان وجود دارد که این افراد به سه دلیل تصادف بدون داشتن بیمه نامه، مهریه و نفقه و همچنین چک های بلامحل در زندان هستند.

8137/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.