چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۷

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام ملکی صبح چهارشنبه در جلسه شورای فنی لرستان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 79 درصد از…

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام ملکی صبح چهارشنبه در جلسه شورای فنی لرستان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 79 درصد از راههای روستایی استان لرستان آسفالت شده است.

وی با بیان اینکه استان لرستان در این زمینه از میانگین کشوری نیز بالاتر است عنوان کرد: هم اکنون شاخص آسفالت راههای روستایی در کشور 78 درصد است.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه لرستان دارای دو هزار و 850 روستا است بیان داشت: از این تعداد هزار و 500 روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارند که در این راستا اداره راه و شهرسازی موظف به ایجاد راه ارتباطی برای این تعداد روستا است.

ملکی با بیان اینکه طول راههای روستایی لرستان شش هزار کیلومتر است تصریح کرد: از این میزان چهار هزار و 40 کیلومتر آسفالت شده است.

وی همچنین از وجود هزار و 68 کیلومتر راه شوسه در استان لرستان خبر داد و گفت: در مجموع بیش از پنج هزار و 100 کیلومتر راه آسفالته و شوسه روستایی در لرستان ایجاد شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طول شبکه راهی لرستان هزار و 779 کیلومتر است گفت: در حال حاضر 104 کیلومتر آزاد راه، 150 کیلومتر راه فرعی و 723 کیلومتر راه اصلی در لرستان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.