شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عیسی بزمانی ظهر شنبه در نشست خبری با رسانه ها اظهار داشت: با هدف ساماندهی مداحان و…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عیسی بزمانی ظهر شنبه در نشست خبری با رسانه ها اظهار داشت: با هدف ساماندهی مداحان و تعیین چارچوب ها و ضوابط مداحی و نظارت بر عملکرد تخصصی مداحان و شعرای آیینی و تغذیه فکری و رشد و پرورش نیروهای مستعد سومین دوره انتخابات کانون مداحان و شاعران آیینی در 5 شهرستان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

وی هدایت فعالیت های مداحان و شعرا در راستای اهداف انقلاب اسلامی را از جمله اهداف برگزاری این انتخابات عنوان کرد و افزود: سومین دوره انتخابات کانون مداحان و شاعران آیینی در سیستان و بلوچستان در 12 دی ماه امسال برگزار می شود.

بزمانی بیان داشت: این انتخابات هر چهار سال یک بار در سیستان و بلوچستان همزمان با سراسر کشور برگزار می گردد که زمان برگزاری ان در روز جمعه 12 دی ماه سال جاری در شهرستان های زابل، زهک، زاهدان، ایرانشهر و هیرمند تعیین شده است.

بزمانی اذعان داشت: در همین راستا ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات مداحان از امروز در استان آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت و داوطلبان می توانند از تاریخ 21 آذر تا یک روز قبل از انتخابات به تبلیغ بپردازند.

وی گفت: جهت توجیه مداحان و کاندیداها قبل از برگزاری انتخابات همایشی نیز در همین رابطه در این سازمان برگزار خواهد شد.

وی در خصوص اعضای تشکیل دهنده در هیئت مدیره این انتخابات افزود: تعداد هفت نفر عضو اصلی و دو نفر علی البدل در مرکز استان و تعداد پنج نفر عضو اصلی و دو نفر علی البدل در شهرستان ها با برگزاری انتخابات به نمایندکگی از سایر مداحان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.