یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۱

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 8 درصد تولید کشاورزی کشور در مازندران انجام می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران،…

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 8 درصد تولید کشاورزی کشور در مازندران انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، دلاور حیدرپور، امروز، یکشنبه 9 شهریور در ستاد هماهنگی سرشماری عمومی کشاورزی که در استانداری برگزار شد، افزود: مازندران 10 درصد ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده و دارای رتبه اول است.

وی با بیان اینکه سرشماری و تهیه آمار نیازمند برنامه ریزی مدونی است که باید به درستی انجام شود، ادامه داد: جمع آوری اطلاعات صحیح در بخش کشاورزی به خصوص در بخش تهیه آمار تولید طی چند سال اخیر مورد مناقشه و اشکالاتی بوده است که امسال با تاکید دولت باید به درستی انجام شود.

حیدرپور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سرشماری هر 10 سال یکبار در کشور انجام می‌شود، انجام سرشماری باید در سال 92 انجام می‌شد که به دلیل تغییر و تحول دولت به تاخیر افتاد. این فعالیت، امسال در سطح کشور عملیاتی خواهد شد.

حیدرپور اظهار کرد: متاسفانه در سرشماری‌های قبلی به دلیل بکارگیری نشدن نیروهای متخصص در بخش کشاورزی، اجرای این طرح دچار اشکالاتی شد و آمارهای استخراج شده مورد مناقشه بود. امیدواریم در سرشماری 93 ، اجرای طرح با کمک نیروهای متخصص بخش کشاورزی به طور صحیح در استان عملیاتی شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *