سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۱

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صبح سه شنبه به همت اداره محیط زیست شهرستان جوانرود…

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صبح سه شنبه به همت اداره محیط زیست شهرستان جوانرود هشت قطعه کبک و یک بهله عقاب دوباره به دامن طبیعت بازگشتند.

تورج همتی با اشاره به اینکه این عمل، نشان دهنده فرهنگسازی مناسب در منطقه اورامانات می باشد، گفت: این عمل نشان می دهد که هستند کسانی که هنوز عاشق طبیعت و زیست بوم خود هستند و در چند سال اخیر حرکت های خوبی در این حوزه در منطقه اورامانات و پاوه انجام گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه افزود: البته در این میان نباید از خدمات و تلاش های خوب انجمن “ماپریس” و نیز مردم خوب و با فرهنگ جوانرود در امر حفاظت از محیط زیست غافل باشیم.

همتی با اشاره به اینکه تنوع زیستی و طبیعی، یکی دیگر از زیبایی های استان است، اظهار داشت: در کنار بحث آثار طبیعی و تاریخی در کرمانشاه باید گفت که در استان جاهای بسیاری در بحث طبیعی و زیست بوم داریم که این خود پتانسیل های خوبی برای این منطقه در بحث گردشگری و جذب توریسم طبیعت است.

وی عنوان داشت: از شهروندان درخواست داریم که در اوقاتی که به دامن طبیعت مراجعه می کنند، این محیط را خانه دوم خود بدانند و در نقش یک محافظ محیط زیست عمل کنند و در مقابل قانون شکنی قانون شکنان در حوزه محیط زیست سکوت نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.