شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، کوروش ساکی عصر شنبه در جمع خبرنگاران به مراحل طرح تحول سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح…

به گزارش خبرنگار مهر، کوروش ساکی عصر شنبه در جمع خبرنگاران به مراحل طرح تحول سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح در قالب هشت بسته مطرح شده است که تمامی بسته ها در استان لرستان اجرا شده و تنها در بعضی نقاط استان که کمبود پزشک متخصص وجود داشته است نتوانسته ایم پزشک مقیم را بصورت 100 درصد مستقر کنیم.

ساکی کل هزینه های صورت گرفته در راستای اجرای طرح سلامت استان لرستان را تا کنون بالغ بر هشت میلیارد تومان برشمرد و اظهار داشت: با طراحی کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات پزشکی قرار است 10 درصد هزینه هایی که بیماران بابت درمان پرداخت می کنند به شش درصد کاهش یابد.

وی افزود: از ابتدای ماه آینده در تمامی بیمارستان های استان هزینه های درمانی به شش درصد کاهش خواهد یافت و پزشک خانواده روستایی هنگام مراجعه بیماران به درمانگاه موظف هستند سه درصد هزینه های درمانی را پرداخت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان ادامه داد: کتاب ارزش گذاری نسبی حدود چند دهه متوقف شده بود که اکنون دوباره فعال شده که یکی از فواید اجرای آن کاهش دریافت زیرمیزی ها خواهد بود.

ساکی در مورد وضعیت بیمارستان های در دست ساخت استان لرستان گفت: عملیات ساختمانی بیمارستان 146 تختخوابی شهرستان الیگودرز با 95 درصد پیشرفت فیزیکی رو به اتمام است و در آستانه تجهیز قرار دارد.

وی افزود: تجهیز بیمارستان الیگودرز یکی از مصوبات سفر هئیت دولت به لرستان بود که برای تجهیز آن حدود 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و احتمالا این بیمارستان تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان ادامه داد: بیمارستان بروجرد حدود 45 درصد، بیمارستان های خرم آباد و دورود حدود هشت درصد  پیشرفت فیزیکی دارند.

ساکی در مورد تجهیز بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد اظهار داشت: کار تجهیز این بیمارستان آغاز شده است بطوریکه برای ورود سی تی اسکن به بیمارستان شهید رحیمی حدود دو میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شده است و تقاضای خرید ام آر آی داده شده که هزینه آن حدود شش میلیارد تومان برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.