پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، علی تعقلی ظهر پنجشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان اظهار داشت: هدف صندوق ضمانت سرمایه گذاری…

به گزارش خبرنگار مهر، علی تعقلی ظهر پنجشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان اظهار داشت: هدف صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک حمایت از تولید کنندگان صنایع کوچک در کشور است که این صندوق دارای 31 نمایندگی در کل کشور است.

وی با بیان اینکه این صندوق تامین 85 درصد وثیقه را بر عهده می گیرد، ابراز داشت: در واقع می توان گفت که این صندوق به نفع صنایع کوچک ضمانت نامه صادر می کند.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور ادامه داد: میزان طرح های خسارتی صندوق تاکنون 130 طرح و مبلغ خسارت 231 میلیارد ریال بوده است.

تعقلی ضمانت نامه های ارائه شده در کشور را 200 مورد اعلام کرد و بیان داشت: نتیجه کار صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک این بوده که به صنایع کوچک در راستای تامین وثیقه کمک و کار مزد 2.5 درصدی را از آنها دریافت می کند.

وی افزود: توسعه فعالیت این صندوق تاثیر بسزایی در تسهیل و ایجاد فرصت های شغلی واحدهای صنعتی کوچک خواهد داشت.

تعقلی عنوان داشت: بر اساس تعهد و صدور ضمانت نامه از سوی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در قبال تسهیلات دریافتی صاحبان صنایع کوچک از بانک های عامل، تاکنون ایجاد بیش از 10 هزار فرصت شغلی در سراسر کشور از موفقیت های این صندوق بوده است.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور با تاکید بر ارائه خدمات مشاوره به واحدهای فعال و نیمه فعال افزود: هزینه خدمات مشاوره واحدهای فعال و نیمه فعال به منظور جلوگیری از خسارتی شدن، بسیار کمتر از هزینه خسارات مالی و اجتماعی آتی آن بوده و اثر بخشی این حوزه با محوریت معاونت صنایع کوچک استان ها افزایش می یابد.

تعقلی میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای استان همدان از سوی صندوق را هشت میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر شش هزار و 976 میلیارد ریال سرمایه مورد نیاز صنایع کوچک در کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.