سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۹

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت خدمات بهداشت و درمان در حاشیه شهرها انتقاد کرد و گفت: 8 میلیون…

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت خدمات بهداشت و درمان در حاشیه شهرها انتقاد کرد و گفت: 8 میلیون و 500 هزار ایرانی در حاشیه شهرها زندگی می‎کنند و از فقدان خدمات بهداشتی رنج می‎برند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، سیدحسن قاضی‎زاده هاشمی ظهر امروز در دیدار با آیت‎الله نورمفیدی نماینده ولی‎فقیه در گلستان اظهار داشت: با گسترش خدمات بهداشت و درمان در حاشیه شهرها نسبت به رفع آلام مردم این مناطق اقدامات جدی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: مردم با مشکلات زیادی در حوزه بهداشت و درمان دست و پنجه نرم می‎کنند که این مسئله سبب شده دولت در امر بهداشت و سلامت اهتمام ویژه‎ای داشته باشد، مقام معظم رهبری و سران سه قوه نیز نسبت به گسترش خدمات در این بخش اتفاق نظر دارند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه 700 هزار نفر زیرخط فقر زندگی می‎کنند، یادآور شد: اقشار ضعیف بیشتر درآمد خود را برای درمان هزینه می‎کنند که این فشار سختی به مردم تحمیل می‎کند.

قاضی‎زاده‎هاشمی از افزایش خدمات بهداشت و درمان خبر داد و گفت: تا شش ماه دیگر بسته حمایتی دیگری به طرح تحول سلامت اضافه خواهد شد.

وی از ساخت 2 هزار خانه بهداشت در کشور خبر داد و بیان داشت: تا پایان سال جاری نسبت به ساخت، تجهیز و تعمیر 2 هزار خانه بهداشت اقدام خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم رعایت بهداشت عمومی تاکید و خاطرنشان کرد: سالانه 10 هزار میلیارد تومان از درآمد مردم صرف استعمال دخانیات می‎شود که این رویه سلامت آنها را تهدید می‎کند.

قاضی‎زاده‎هاشمی با بیان اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، گفت: فرهنگسازی در این زمینه می‎تواند در کاهش بسیاری از اتفاقات ناخوشایند مؤثر واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.