دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اکبرزاده شامگاه دوشنبه در جلسه بنیاد مسکن استان افزود: سال گذشته 20 هزار نفر در اثر بارش سنگین…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اکبرزاده شامگاه دوشنبه در جلسه بنیاد مسکن استان افزود: سال گذشته 20 هزار نفر در اثر بارش سنگین برف دچار آسیب شدند که از این تعداد  15 هزار نفر تاکنون به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

وی همچنین اظهارداشت: برای جبران این میزان خسارت  54 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که تاکنون 20 میلیارد تومان به آسیب دیدگان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: گیلان سرزمینی که تمامی جاده ها، روستاها و شهرهای این استان هدف گردشگری است.

وی افزود: برای ساخت مسافر کاشانه در مناطق روستایی تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد چهار درصد به متقاضیان پرداخت می شود.

اکبرزاده بر ضرورت توجه ویژه به هویت معماری و استفاده از مصالح ساختمانی متناسب با روستا تاکید کرد و اظهارداشت: سبک و معماری در مناطق روستایی باید حفظ شود.

وی همچنین به طرح منظومه روستایی اشاره کرد و گفت: طرح منظومه های روستایی با هدف یکپارچه سازی خدمات به روستاهای همجوار و ارائه خدمات متناسب با روستاها در آینده ای نزدیک اجرا می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان افزود: با اجرای طرح منظومه های روستایی و با نگاه جامعی که در این طرح نسبت به روستاها وجود دارد، روستاهای نزدیک و مستقر در یک محل به صورت یک منظومه در نظر گرفته می شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه های حفظ و زنده نگه داشتن روستاها اجرای طرح های توانمندسازی اقتصادی است، اذعان داشت: مردمان ساکن در روستاها باید در زمینه هایی نظیر اقتصادی، کشاورزی، صنایع دستی، دامپروری توانمند تا همگان شاهد مهاجرت معکوس به روستاها باشند.

اکبرزاده تصریح کرد: توسعه همه جانبه و آبادانی در روستاها از سیاست های محوری بنیاد مسکن است که با فعالیت های عمرانی محقق می شود.

وی با بیان اینکه چهره اصیل مناطق روستایی باید تثبیت شود، گفت: ارزش کار عمرانی در روستاها به اینکه چهره اصیل و اصلی روستا حفظ شود و به شکل و شمایل شهر در نیاید و بافت سنتی و قدیمی خود را حفظ کند.

وی همچنین بر لزوم رعایت ضوابط و پایبندی تمام دستگاه ها به سند توسعه روستایی که همان طرح هادی است، تاکید کرد و ادامه داد: بنياد مسكن انقلاب اسلامي به عنوان متولي تهيه و اجراي طرح هادي با هدف توسعه و عمران و آباداني روستاها، با ايجاد تسهيلاتي برای رفاه عمومي، بهبود محيط زيست و مسكن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.