شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۱

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، باید در مدت زمانی که به صورت امتحانی در جایی مشغول به کار هستید دقت کنید که…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، باید در مدت زمانی که به صورت امتحانی در جایی مشغول به کار هستید دقت کنید که همه ی تلاش تان در جهت افزایش مهارت ها و یاد گرفتن کار مربوطه باشد. اما 8 عامل مهم وجود دارد که می تواند به استخدام شدن شما پس از گذراندن دوره ی آموزشی کمک کند.
 
یادگیری

در مدت زمانی که برای دوره ی آموزشی در یک شرکت مشغول به کار هستید نباید به گونه ای وانمود کنید که تمام و کمال به کار تسلط دارید و همه چیز را در مورد کار و مسئولیت های خود میدانید و نکته ی آموزشی هم وجود ندارد تا آن را بیاموزید. بلکه در عوض باید همه ی تلاش خود را بکنید تا اعضای تیم و محیط کار خود را بشناسید.

اگر فکر کنید که کار برای شما آسان است و به یادگیری نکات مهم در این زمان آموزشی توجه نکنی در این صورت کارفرما عدم توجه شما به کار را یک ضعف تلقی میکند.
 
نظم در کار

دیر رسیدن و زود رفتن نشان از عدم علاقه شما به کار و فعالیت است حتی در مدت زمانی هم که میخواهید به صورت آموزشی در شرکتی فعالیت کنید باید مثل کارمند رسمی به ساعات ورود و خروج خود و نظم در کار و هرآنچه که دیگر کارمندان رعایت می کنند پایبند باشید.

توجه کنید که چون هنوز کسی با خلق و خوی شما آشنا نیست بنابراین دیر رسیدن شما ممکن است نشان از تنبلی و بی توجهی به کار باشد.
 
فعال بودن

سعی کنید همیشه بی حوصلگی و خستگی خود را بروز ندهید چون خستگی در کار ممکن است هر چند وقت یکبار در افراد مختلف به وجود بیاید بنابراین اگر دائما خود را خسته و کسل نشان دهید و بخواهید زودتر از اتمام وقت اداری محل کارتان را ترک کنید نشان از بی انگیزگی و عدم علاقه شما به کار خواهد داشت.
 
جدیت در کار

در مدت زمانی که برای آموزش در کار میگذرانید باید رفتار شما جدی و متناسب با محیط کاری باشد سعی کنید که با دیگر کارمندان در عین ادب و احترام رفتار دوستانه داشته باشید چون شما یک عضو تازه وارد هستید بنابراین تمام رفتارها و گفتارهای شما زیر ذره بین کارفرما و دیگر کارمندان خواهد بود.
 
انگیزه

سعی کنید برای کار در محیط جدید برای خودتان انگیزه ایجاد کنید البته ممکن است در همان ابتدا چندان از نوع کار هم خوشتان نیاید ولی نباید فرصت های خوب را از دست بدهید بلکه باید اجازه دهید تا با شرایط جدید وفق پیدا کنید و مدت زمان آموزشی را طی کرده و در نهایت تصمیم بگیرید.
 
رفتار مناسب

در محیط کاری ممکن است انواع و اقسام افراد با رفتارها و شخصیت های متفاوت وجود داشته باشند بنابراین باید سعی کنید روابط عمومی قوی داشته و از حاشیه های کاری پرهیز کنید و فقط روی کار متمرکز بشوید.
 
کسب تجربه

سعی کنید در این مدت زمان کوتاه که قرار است ارزیابی شوید همه ی نکات مهم در کار را یاد بگیرید و آنها را یادداشت کنید از همکاران خود کمک بگیرید از تجربیات آنها استفاده کنید و مهارت های خود را افزایش دهید تا کارفرما علاقه و انگیزه شما را ببیند.
 
اعتماد به نفس

عدم اعتماد به نفس و عدم توجه به توانایی ها و ظرفیت هایی که دارید مانع استخدام شدن شما خواهد شد پس باید با اعتماد به نفس بالا و شجاعت توانایی های خود را نشان داده و از آنها استفاده کنید نه اینکه خود را ناتوان جلوه دهید چون کارفرمایان به دنبال کارمندان فعال و با نشاط هستند.
 
در نهایت اینکه اگر شغل خود را عوض کردید و وارد محیط جدید شده اید هرگز نباید محیط های کاری مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید چون کار و شغل با توجه به سختی و مسئولیت هایی که ارد در هر محیطی متفاوت خواهد بود بنابراین همکاران جدید و یک کارفرمای جدید نباید برای شما مانع تلقی شود باید سعی کنید به تجربیات خود بیافزایید با افراد جدید آشنا شوید و خود را در محیط کاری جدید ارزیابی کنید و در نهایت برای استخدام شدن تلاش کنید تا اگر همه ی آنچه که برای شروع یک کار خوب لازم است وجود دارد استخدام شوید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.