شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، سرگرد رمضانعلی فرحبخش ثانی ظهر شنبه در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی اظهار کرد: امید است بتوانیم گام‌های موثری…

به گزارش خبرنگار مهر، سرگرد رمضانعلی فرحبخش ثانی ظهر شنبه در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی اظهار کرد: امید است بتوانیم گام‌های موثری با همت جوانان و نوجوانان در مباحث اقتصادی برداریم.

وی اظهار داشت: هر سال طرح هجرت سه توسط دانشجویان و دانش آموزان به خصوص در اوقات فراغت تابستان انجام می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه از ادارات و نهادهای شهرستان خواست تا پروژه های خود را ارائه کنند.

سرگرد فرحبخش‌ثانی گفت: امسال در این طرح 80 نفر از دانش آموزان ثبت نام کرده‌اند که 30 نفر خواهران و 45 نفر برادران هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه از توزیع بسته های فرهنگی در بین مردم در روستاهای اعزامی گروه های جهادی خبر داد و گفت: برای تحقق این امر اداره تبلیغات اسلامی بسته های فرهنگی را تهیه و توسط اردوهای جهادی توزیع خواهد شد.

سرگرد فرحبخش بیان کرد: دانشجویان دانشگاه علمی- کاربردی و پیام نور شهرستان بشرویه نیز به مناطق محروم اعزام خواهند شد.

3 مدرسه در طرح هجرت بهسازی می شوند

وی همچنین از معرفی سه مدرسه برای بهسازی و مناسب سازی توسط آموزش و پرورش خبرداد و گفت: باتوجه به اینکه در بشرویه اکثر مدارس نوساز است در این مدارس تنها اقداماتی شامل رنگ آمیزی، فضای سبز، نقاشی و تعمیر بعضی از وسایل معیوب انجام می شود.

سرگرد فرحبخش با توجه به اینکه اعزام گروه های جهادی به روستاها انجام می شود خواستار همکاری بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراها شد و همچنین از ادارات صنعت معدن و تجارت، جهادکشاورزی، هلال احمر و… خواست تا چون گذشته به همکاری خود با بسیج سازندگی ادامه دهند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه از تمامی ادارات خواست نسبت به واگذاری پروژه‌های زودبازده و محرومیت زا که سه اصل کیفیت، حداقل زمان و حداقل هزینه را نیز شامل شود اقدام کنند.

وی ساخت قنوات و استخرها و پروژه های اصلاح قنوات، احداث خانه عالم، ساماندهی گلزار شهدا، احداث و تکمیل کتابخانه های شهری و روستایی را از جمله اقدامات بسیج سازندگی برشمرد.

معاون فرماندار شهرستان بشرویه نیز در این جلسه با بیان اینکه هجرت و جهاد با ایمان همراه است و در اسلام به آن سفارش زیادی شده، اظهار داشت: باید توجه ویژه ای به این مباحث صورت گیرد.

علیرضا زمان زاده گفت: هدف اصلی این اقدام صرفا یک مبحث عملکردی و یا پرکردن اوقات فراغت نیست بلکه با این اقدام می خواهیم آینده سازان خود را در این مقطع بسازیم و به آنان کار و یا حرفه ای را بیاموزیم.

معاون فرماندار شهرستان بشرویه با اشاره به اهمیت فراوان اردوهای جهادی و طرح های هجرت تاکید کرد: تحقق این امر نیازمند همکاری همه مسئولین و نهادها بوده تا نیازها به خوبی شناسایی و مرتفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.