چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۷

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای شهریورماه تاکنون 80 درصد تخلفات جاده‌ای ناشی از خواب‌آلودگی و خستگی بوده است. به گزارش خبرنگار…

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای شهریورماه تاکنون 80 درصد تخلفات جاده‌ای ناشی از خواب‌آلودگی و خستگی بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی،«حسین رضایی» صبح امروز(چهارشنبه 26شهریورماه) در جمع خبرنگاران تصریح کرد: با توجه به پایان تعطیلات تابستانی و افزایش مسافرت‌ها بار ترافیکی جاده استان تراکم قابل توجهی دارد.

وی افزود: در کنترل جاده‌ها در برخورد با متخلفان جاده‌ای هیچ گونه اغماضی انجام نمی‌شود و برخورد جدی می‌شود.

رئیس پلیس‌ راه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه علت بیشتر تصادفات جاده‌ای خواب‌آلودگی و خستگی است، گفت: از ابتدای سال37 درصد علت تخلفات مربوط به خستگی و خواب‌آلودگی بوده است.

رضایی یادآور شد: از ابتدای شهریورماه 80 درصد تصادفات مربوط به خستگی و خواب‌آلودگی بوده و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ از دیگر عوامل تصادفات بوده است.

وی ادامه داد: 22 دستگاه خودرو نامحسوس بصورت شبانه‌روزی در حال کنترل جاده‌های استان هستند.

رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی گفت: در کنترل ناوگان حمل و نقل برون‌شهری نیز به شدت انجام شده و مأموران نامحسوس نیز برای داخل اتوبوس‌ها در نظر گرفته شده است.

رضایی خاطرنشان کرد: سامانه‌ی پیامکی 110120 از عوامل کنترل وسائل نقلیه بوده و مسافران در صورت مشاهده تخلف از سوی راننده پیامک ارسال و در اولین پلیس راه برخورد می‌شود.

وی یادآور شد: آموزش مدارس حاشیه‌ی جاده‌ها از برنامه‌های انجام شده هر سال بوده و امسال نیز در دستور کار است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.