جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، رییس بیمارستان بقیه الله اعظم علی آبادکتول، بعد از ظهر پنجشنبه همزمان با چهارمین روز از هفته سلامت، در…

به گزارش خبرنگار مهر، رییس بیمارستان بقیه الله اعظم علی آبادکتول، بعد از ظهر پنجشنبه همزمان با چهارمین روز از هفته سلامت، در این بازدید به خبرنگاران گفت: ارتباط نزدیک بخش درمان و رسانه شروع یک اتفاق خوب و کار فرهنگی است که می تواند ظرفیت های درمانی استان را به نمایش بگذراد و هم مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد را مورد بررسی قرار دهد تا بتوانیم در جهت رفع آن بکوشیم.

مهدی زنگانه اظهار کرد: بخش سلامت تا به امروز به دلیل مشکلات اعتباری و برخی مسائل شرایط خوبی نداشته است و سیستم های دولتی با توانایی بالا ولی رضایت مندی پایینی را به همراه داشتند.

وی با بیان این که 80 درصد خدمات درمانی استان در بخش دولتی انجام می شودT گفت: هدف این است که امنیت روانی را در بخش درمان به مردم هدیه کنیم و در این بیمارستان استانداردهای علمی درمان ثابت شده و علاج پذیر به مردم ارائه می شود.

زنگانه با بیان این که هر ماه در این بیمارستان 6 هزار ویزیت سرپایی و هزار و 500 بستری انجام می شود افزود: 300 عمل جراحی از زنان و عمومی و اورولوژی و غیره در بخش جراحی این بیمارستان به صورت ماهانه انجام میشود و 150 زایمان طبیعی نیز در این بیمارستان در هرماه صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: میزان مرگ ومیردراین بیمارستان کمتر از یک نفر در روز است و با آمدن دستگاه سی تی اسکن در این بیمارستان سیکل درمانی بیماران ترومایی ما در حال تکمیل است و حضور یک جراح مغز و اعصاب نیز در قسمت سی تی اسکن ضروری است که در حال انجام است.

مدیر بیمارستان بقیه ا… اعظم علی آباد در ادامه کل پرسنل بیمارستان را 400 نفر عنوان کرد و افزود: با توجه به وضعیت جغرافیایی منظقه این بیمارستان حدود 140 هزار نفر را از خان ببین و در غرب تا قرق تحت پوشش دارد.

وی هزینه خرید دستگاه سی تی اسکن علی آباد را یک و نیم میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در این بیمارستان 7 بخش بستری و در کل 14 بخش فعال است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.