شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۹

استاندار خراسان شمالی گفت: 80درصد پروژه‌های مسکن مهر فاقد جانمایی مناسب است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، سید علی اکبر…

استاندار خراسان شمالی گفت: 80درصد پروژه‌های مسکن مهر فاقد جانمایی مناسب است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، سید علی اکبر پرویزی در جمع خبرنگاران افزود: مسکن مهر کار بسیار بزرگی بود اما کارهای تحقیقاتی و جانمایی مناسبی برای آن انجام نشد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات عدیده ای در پروژه مسکن مهر وجود دارد، ادامه داد: مسکن‌های مهر ساخته شده در شهرهای بجنورد و شیروان در حاشیه شهر و در اسفراین در بین ت په ها وجود دارد.

پرویزی اظهار کرد: با دستگاه های خدمات رسان توافق کرده ایم که در صورت ارائه خدمات به این واحدها، زمین به آن ها واگذار کنیم، تا آن ها از این طریق بتوانند پول های هزینه کرده خود را تامین کنند.

وی با تاکید بر اینکه ناموزنی فرهنگی در مسکن های مهر وجود دارد، توضیح داد: ارائه خدمات تکلیف دولت است و ما نمی توانیم آن را رها کنیم، و در حد توان تلاش می کنیم تا مشکلات موجود مرتفع شود.

مقام عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: حل مشکلات مسکن مهر طی چهار تا شش ماه ممکن نیست.

وی با ذکر اینکه در سال 92و 91بخش عمده ای از پیمانکاران در این استان زمین گیر شدند و تعدادی نیز کار را رها کردند، گفت: این امر آسیب جدی به استان وارد کرد و تعداد زیادی از افراد نیز در آن راستا بیکار شدند.

پرویزی با بیان اینکه اولین اقدام برای کاهش بیکاری، فعال سازی بخش خصوصی و شرکت های پیمانکاری است، تصریح کرد: دولت یازدهم فرصتی ایجاد کرد که منابع نسبتا مناسبی در مقایسه با سنوات گذشته در اختیار دستگاه های اجرایی گذاشت که 421میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی تخصیص و جذب شد.

وی تاکید کرد: تمامی اعتبارات در پایان سال گذشته جذب و فقط 110میلیون تومان که معادل کمتر از یک دهم درصد بود برگشت خورد.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه آثار تحرک در استان قابل مشهود است، توضیح داد: مناقصات انجام شده، پیمانکاران جذب کار شدند و حتی پیمانکارانی که کار را رها کرده بودند اما ماده 48و فسخ قرار داد شامل آن ها نشده بود نیز دعوت به همکاری شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *