چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، دیوان اکبری فر عصر سه شنبه در جلسه بررسی فعالیت های سوادآموزی در استان ادامه داد: این رقم در…

به گزارش خبرنگار مهر، دیوان اکبری فر عصر سه شنبه در جلسه بررسی فعالیت های سوادآموزی در استان ادامه داد: این رقم در سطح کشور و در همین گروه سنی 84.8 درصد اعلام شده است.

وی با بیان اینکه این استان با میانگین کشوری فاصله زیادی ندارد، تصریح کرد: تلاش می شود امسال با تلاش مضاعف و نیز اجرای برنامه های مدون و راهبردی درصد باسوادی گروه سنی شش سال و بالاتر به میانگین کشوری دست یابد.

معاون سوادآموزی اداره آموزش و پرورش استان با اشاره به توسعه میزان باسوادی در این استان یادآور شد: در زمینه سوادآموزی وضعیت فعلی استان اردبیل قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست و در این زمینه رشد بسیار زیادی دیده می شود.

وی درصد باسوادی کل جمعیت اردبیل پس از پیروزی انقلاب را براساس آمار سال 90 بیش از 80.7 درصد عنوان کرد و متذکر شد: این رقم تا پیش از انقلاب اسلامی ایران در سطح استان 30.7 درصد بود.

اکبری فر افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی حدود 69.3 درصد از جمعیت استان بی سواد بوده که این رقم در سال 1390 به 18.79 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به قدردانی معاون وزیر و رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور از استان اردبیل به دلیل مبارزه با بی سوادی و ارتقای شاخص باسوادی و رسیدن به میانگین کشوری تاکید کرد که در نامه اخیر علی باقرزاده ابراز امیدواری شده که با مدیریت جهادی در سال “سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” با ریشه کنی بی سوادی، برگ زرین دیگری برافتخارات کشور افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.