چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۰۷:۴۵

فرماندار شهرستان بستان‌آباد از تخریب 80 معدن پوکه این شهرستان خبرداد و گفت: در این شهر زمین‌های کشاورزی مورد داد و ستد افراد…

فرماندار شهرستان بستان‌آباد از تخریب 80 معدن پوکه این شهرستان خبرداد و گفت: در این شهر زمین‌های کشاورزی مورد داد و ستد افراد سود جو قرار گرفته و منابع طبیعی منطقه درحال تخریب است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌شرقی، یدالله قاری‌زاده در جلسه کارگروه کشاورزی این شهرستان گفت: متاسفانه در برخورد با عوامل تخریب و تغییر کاربری‌های زمین کشاورزی و تخریب منابع طبیعی شهرستان اقدامات اساسی صورت نگرفته است.

وی با انتقاد از تغییر کاربری و تخریب زمین‌های کشاورزی و اراضی ملی این شهرستان خواستار برخورد جدی و مشارکت نهادهای مسئول دراین ارتباط شد.

فرماندار شهرستان بستان‌آباد افزود: منابع طبیعی بوسیله معدن‌کاران تخریب می‌شود، ولی نسبت به اصلاح گودال‌های به وجود آمده که خطرات زیستی و انسانی برای کشاورزان منطقه دارد، عملا کاری صورت نمی گیرد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 80 معدن پوکه این شهرستان در حال نابودی است گفت: 70 درصد مجوزهای صادره در این زمینه به اسم خانم‌ها بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.