پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۴

به گزارش خبرنگار مهر، ذوالفقار عباسی‌فر عصر چهارشنبه در دیدار با خانواده شهید حسین مقاتلی اولین شهید جهادی استان بوشهر در روستای چاوشی…

به گزارش خبرنگار مهر، ذوالفقار عباسی‌فر عصر چهارشنبه در دیدار با خانواده شهید حسین مقاتلی اولین شهید جهادی استان بوشهر در روستای چاوشی شهرستان دشتی اظهار داشت: رسالت اصلی ما این بود که در اولین روز بسیج سازندگی برای تجدید بیعت با آرمان‌ها و اهداف بلند این عزیزان در منزل اولین شهید جهادی استان بوشهر حضور یابیم.

مدیر سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر اضافه کرد: امروز عزت و اقتدار و شرف و پیشرفت و توسعه و استقلال ما در همه عرصه ها مدیون رشادت‌ها، دلاوری‌ها، ایثار و از خودگذشتگی‌های این عزیزان بوده است .

وی در ادامه بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: ما باید اول راه این شهدا را بشناسیم و بعد هم بتوانیم این میراث را به نسل‌های بعد به شایستگی انتقال بدهیم.

عباسی‌فر در ادامه بیان داشت: تلاش‌های بسیار زیادی از ابتدای سال گذشته در راستای تحقق شعار سال 92 یعنی حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را انجام دادیم و در این راستا طرح‌های مهمی اجرا شد.

وی با بیان اینکه سیاست‌های مقام معظم رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی در اواخر سال اعلام شد، اضافه کرد: ما در استان بوشهر نشست‌های خود را از همان ابتدای سال اغاز کردیم و کارهای بسیار خوبی صورت گرفت.

مدیر سازمان بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر تصریح کرد: ما در طرح‌های اقتصاد مقاومتی به دنبال ان بودیم این بود که طرح‌های اقتصادی با پایه علمی داشته باشد تا نتیجه بخش بوده و به درآمدزایی و تولید زنجیره ارزش برسد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معطم رهبری بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌ها به ویژه ظرفیت‌های بومی و محلی، تصریح کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش های مختلف است که ما نیز تلاش کردیم تا از این ظرفیت‌ها بهترین استفاده را ببریم.

عباسی‌فر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اعتبارات اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر افزود: 80 میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک مهر اقتصاد با بهره پائین در اختیار واجدان شرایط قرار گرفت.

وی تصریح کرد: همچنین به منظور اجرای 10 طرح محرومیت زدایی استان نیز مبلغ 500 میلیون ریال تسهیلات ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.