جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۶

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ˈ عزیز اله شهیدی فرˈ روز پنجشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه برداشت…

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ˈ عزیز اله شهیدی فرˈ روز پنجشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه برداشت مکانیزه شالی برنج در استان در روستای زاهدکلا شهرستان فریدونکنار در سطح یک هکتار از نوع رقم طارم هاشمی بوسیله کمباین مخصوص انجام شد گفت: همزمان با اولین برداشت مکانیزه برنج استان، برداشت برنج در شهرستان های بابل، آمل، محمودآباد، ساری، بابلسر، جویبار و قائم شهر آغاز گردید.

شهیدی فر با اشاره به اینکه وضعیت رشدی شالیزارهای استان در مرحله پنجه زنی و ساقه دهی، ظهور خوشه، خمیری شدن دانه تا رسیدگی کامل است، افزود: در حال حاضر بیش از 85 درصد شالیزارهای استان مازندران (136 هزار و 606 هکتار) از نوع رقم محلی و 21 درصد (ده هزار و 561 هکتار) از ارقام پر محصول در مرحله ظهور خوشه تا رسیدگی کامل قرار دارند.

وی افزود : تاکنون برداشت محصول بیش از 56 هکتار از سطوح شالیزاری استان مازندران از نوع رقم طارم محلی به روش مکانیزه و با بکارگیری از کمباین مخصوص برداشت انجام شده است.

استان مازندران 230 هزار هکتار راضی شالیرازی دارد که از این سطح بیش از یک میلیون و 350 هزار تن شلتوک برنج استحصال می شود.

مازندران 44 درصد برنج مورد نیاز کشور را تامین می کند.ک/1

2585/608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.