چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۷

‌معاون عملیات انتظامی استان کرمانشاه از کاهش هفت درصدی سرقت‌های استان در پنج ماهه ابتدای امسال خبر داد. سرهنگ برزو محمدی در گفت…

‌معاون عملیات انتظامی استان کرمانشاه از کاهش هفت درصدی سرقت‌های استان در پنج ماهه ابتدای امسال خبر داد.

سرهنگ برزو محمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، عنوان کرد: در پنج ماهه ابتدای امسال شاهد کاهش هفت درصدی سرقت‌ها در استان بوده‌ایم که این کاهش در مورد سرقت‌های مهم از جمله سرقت خودرو و منزل به 12 درصد نیز می‌رسد.

وی با بیان اینکه 80 درصد سرقت ها طی این مدت توسط پلیس کشف شده است، گفت: در زمینه سرقت‌های خرد نیز در پنج ماهه ابتدای سال 9 درصد کاهش داشته‌ایم.

محمدی فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت و نیز راه‌اندازی یگان تجسس در آگاهی شهرستان کرمانشاه را از جمله عوامل موثر در کاهش موارد سرقت عنوان کرد.

وی با اشاره به راه اندازی پایگاه آگاهی در شمال شهر کرمانشاه طی سه ماه آینده عنوان کرد: قطعا با راه اندازی این پایگاه شاهد کاهش بیشتر سرقت‌ها خواهیم بود.

معاون عملیات انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری 2838 سارق در پنج ماهه ابتدای سال خبر داد و اظهار کرد: طی این مدت با توجه به فعالیت یگان تجسس آگاهی شهرستان کرمانشاه دستگیری‌ها بصورت هدفمند بوده و سارقانی که سابقه دار و حرفه‌ای بوده‌اند، دستگیر شده‌اند.

محمدی با بیان اینکه 84 درصد موارد سرقت استان مربوط به شهرستان کرمانشاه است، عنوان کرد: در همین راستا تقویت نیروها و امکانات انتظامی در شهرستان کرمانشاه در اولویت انتظامی استان قرار دارد.

معاون عملیات انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از کاهش 28 درصدی موارد قتل در استان طی پنج ماهه ابتدای سال خبر داد و اظهار کرد: در پنج ماهه ابتدای سال گذشته 36 مورد قتل در استان رخ داده بود که خوشبختانه این تعداد در سال جاری به 26 نفر کاهش یافته که همه این موارد کشف شده‌اند.

وی همچنین از کاهش پنج درصدی نزاع‌های دسته جمعی در استان طی این مدت خبر داد و اظهار کرد: با توجه به جمع آوری قمه، چوب و چماق شاهد کاهش پنج درصدی موارد نزاع‌های دسته جمعی بوده‌ایم.

محمدی تعداد نزاع‌های دسته جمعی در پنج ماهه ابتدای سال گذشته را 213 فقره اعلام و تصریح کرد: این تعداد در سال جاری به 203 فقره کاهش یافته است.

وی از تشدید برخورد با اراذل و اوباش در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: پلیس در سال جاری افزایش 38 درصدی برخورد با اراذل و اوباش داشته که این امر موجب شده تا دستگیری این افراد نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 38 درصد افزایش داشته باشد.

معاون عملیات انتظامی استان کرمانشاه به معضل بیکاری استان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه 85 درصد مجرمین و دستگیرشدگان استان را افراد بیکار تشکیل می دهد و جا دارد مسئولین مربوطه در زمینه افزایش اشتغال به منظور کاهش آمار جرم و جنایت در استان اقدامات جدی تری انجام دهند.

وی افزود: قطعا با کاهش بیکاری شاهد کاهش محسوس آمار سرقت و جرم و جنایت در استان خواهیم بود.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *