پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۰۵

به گزارش خبرنگار مهر، سید پیروز موسوی ظهر پنجشنبه در نشست مسئولان شرکت پایانه های نفتی ایران اظهار داشت: پایانه صادرات میعانات گازی…

به گزارش خبرنگار مهر، سید پیروز موسوی ظهر پنجشنبه در نشست مسئولان شرکت پایانه های نفتی ایران اظهار داشت: پایانه صادرات میعانات گازی عسلویه فعالیت خود را از سال 81 و با هدف صادرات میعانات گازی استحصالی میدان پارس جنوبی آغاز کرد.

وی اضافه کرد: مجموعه کنترل و اندازه گیری شماره یک و دو، گوی های شناور یک و دو و خطوط لوله منتهی به گوی های شناور از جمله تاسیسات مهم این پایانه صادراتی است.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران در ادامه خاطرنشان ساخت: در فروردین امسال حدود 850 هزار تن میعانات گازی از پایانه صادرات میعانات گازی عسلویه صادر شد.

وی ادامه داد: این میزان صادرات که طبق اعلام گمرک منطقه ویژه پارس به ارزش ٧٧٨ میلیون و ٨١٥ هزار دلار است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از نظر ارزش ٤٤ درصد رشد داشته است.

موسوی تصریح کرد: توانمندان صنعت نفت در پایانه صادرات میعانات گازی عسلویه برای نخستین بار تعمیرات اساسی این پایانه  انجام شد که سبب افزایش توان عملیاتی و ظرفیت صادرات میعانات گازی از عسلویه خواهد شد.

رییس اداره آموزش شرکت پایانه های نفتی ایران نیز گفت: بیش از 90 هزارنفر ساعت آموزش برای کارکنان رسمی، پیمانی، قرارداد مستقیم برگزار شده که از این میزان 68 هزار نفر ساعت دوره‌های تخصصی مورد نیاز مدیریت ها و ادارات عملیاتی پایانه های نفتی ایران است.

ایرج قوامی اضافه کرد: رویکردهای اداره آموزش شرکت پایانه نفتی ایران در سال گذشته، توسعه فردی کارکنان علاوه برتوسعه سازمانی آنان در راستای کسب شایستگی های لازم بوده است.

بهره برداری از پروژه ایجاد سه راهی بر روی خطوط لوله نفت مخازن خارگ

رئیس پایانه نفتی خارگ نیز از پایان پروژه ایجاد سه راهی بر روی خطوط لوله نفت مخازن پایانه نفتی خارگ بدون حادثه خبر داد و آن را از موفقیت تلاشگران صنعت نفت خواند.

عباس اسدروز افزود: اجرای پروژه ایجاد سه راهی بر روی خط لوله نفت 60 اینچ و یک خط لوله 72 اینچ جهت اتصال به مخازن ذخیره سازی جدید، به رغم پر خطر بودن شرایط کار، اما با در نظر گرفتن و رعایت تمامی نکات ایمنی، بدون بروز حادثه انجام شد و به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: به هنگام انجام این پروژه مهم و پیچیده فنی، کارشناسانHSE، آتش نشانان و خودروهای اطفای حریق بطور مدام در محل مستقر بودند و عملیات گازسنجی نیز توسط کارشناسان به طور مستمر انجام شد.

اسدروز تصریح کرد: این مهم با همکاری اداره صادرات و مهندسی و ساختمان و با روشی مطمئن و خلاق ضمن همراهی با گروه پیمانکار اجرایی، محیطی کاملا مساعد و ایمن برای عملیات برشکاری، جوشکاری، سنگ زنی و تنظیم اتصالات مربوط فراهم شد.

وی گفت: بدون شک این عملیات مهم جلوه ای از نمایش اقتدار توانمندان صنعت نفت در راستای صیانت از منابع ملی بود که نشان از تجربه بالای جوانان و کارشناسان میهن اسلامی در این صنعت عظیم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.