جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۲

به گزارش ایرنا، حسن رحمانی روز پنجشنبه در نشست مدیران دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمان…

به گزارش ایرنا، حسن رحمانی روز پنجشنبه در نشست مدیران دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمان که با حضور معاون وزیر برگزار شد افزود: یک میلیون نفر از جمعیت استان را جمعیت فعال تشکیل می دهد که این استان طبق گزارش مرکز آمار ایران از نظر نرخ بیکاری جزء دو استانی است که کمترین نرخ بیکاری را دارد.

وی ادامه داد: وجود 20 شهرک و ناحیه صنعتی و اخذ یکهزار و 600 پروانه بهره برداری در حوزه معادن از ظرفیت های این استان محسوب می شود.

وی تصریح کرد: در زمنیه ضریب امنیت این استان از امنیت بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار است.

رحمانی افزود: رسانه ها در هماهنگی و ترویج فرهنگ کار و تلاش موثر هستند و تاکنون به این رسالت خود عمل کرده اند.

وی گفت: شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمان عملکرد بسیار مطلوبی داشته به نحوی که هم از لحاظ برگزاری نشست ها و هم از نظر مصوبات بین استان های کشور رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان هم گفت: دفترچه های رایگان بیمه سلامت در حال توزیع است که غیر حضوری و در منازل به مردم توزیع می شود.

محمد جعفری افزود: در راستای نام نویسی طرح بیمه سلامت در استان کرمان 120 هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند که پس از بررسی 80 هزار نفر تایید شدند.

وی خاطرنشان کرد: سند دوم بحث تحول سلامت کاهش هزینه ها از جیب مردم است که هم اکنون 90 درصد از کارهایی که باید در این زمینه انجام می شد انجام شده است.

وی تصریح کرد: سند سوم ماندگاری پزشکان در مناطق محروم است که کار این سند هم از هفته گذشته در کرمان آغاز شده است.

جعفری گفت: حضور پزشکان متخصص در مناطق محروم که نقش موثری در افزایش کیفیت سلامت دارد در دست انجام است.

وی بیان کرد: نرم سزارین در کشور به 54 درصد رسیده که در طرح تحول سلامت شاهد کاهش آن هستیم.

وی افزود: در این طرح سرانه بیمه روستایی از 21 هزار تومان به 97 هزار تومان افزایش یافته است.ک/2

7444/8154/2624

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.