دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۴

‌استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 42 درصد پست‌های سازمانی در استان بلاتصدی مانده است، گفت: همچنین در حوزه محیط…

‌استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 42 درصد پست‌های سازمانی در استان بلاتصدی مانده است، گفت: همچنین در حوزه محیط زیست نیز 86 درصد پست‌های سازمانی استان بلاتصدی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، وجه الله خدمتگزار ظهر امروز (24 شهریور ماه) در جلسه مباحث زیست محیطی استان با حضور دکتر ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، با اشاره به اینکه خراسان جنوبی مردمی ولایتمدار، دیندار، قانع، سختکوش، حامی و پشتیبان دولت دارد، اظهار کرد: مجموع مدیران استان در محیطی صمیمی مسائل استان را پیگیری می‌کنند.

وی با اشاره به نوپا بودن استان خراسان جنوبی، افزود: موقعیت خاص اقلیمی استان موجب شده تا مشکلاتی بر مردم استان تحمیل شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مباحث زیست محیطی را با جدیت در استان پیگیری می‌کنیم، تصریح کرد: در اصل پنجم قانون اساسی جایگاهی برای محیط زیست در نظر گرفته شده است.

خدمتگزار بر حفاظت از محیط زیست تاکید کرد افزود: خراسان جنوبی باید از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و امکانات مردمی برای توسعه استان استفاده کند که این امر با اختصاص تسهیلات و تخفیفات ویژه به سرمایه‌گذاران حاصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی در زمینه معدن و دانشگاه از ظرفیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: همچنین این استان از نظر کشاورزی با توجه به خشکسالی‌های پی‌در‌پی، از جایگاه خوبی در سطح کشور برخوردار است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر استفاده از نگاه و ظرفیت کارشناسی استان‌ها در تدوین برنامه ششم اشاره کرد و گفت: هنوز برخی از شهرستان‌های خراسان جنوبی گازرسانی نشده‌اند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در اخذ برخی مجوزها برای استان هنوز نگاه مثبتی وجود ندارد، یادآور شد: در استخدام نیروی جوان در استان با مشکل مواجه هستیم، به گونه‌ای که 42 درصد پست‌های سازمانی استان بلاتصدی بوده و در اداره کل محیط زیست خراسان جنوبی نیز 86 درصد پست‌های سازمانی آن خالی است.

وی گفت: در دولت تدبیر و امید بیش از 56 درصد اعتبارات استان تخصیص یافته است و نیمی از اعتباراتی که در قانون بودجه برای استان پیش‌بینی شده، در حال حاضر در خزانه استان موجود است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.