پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، علي نورزاد بعد از ظهر پنجشنبه در جريان بازديد از روند احداث خط راه آهن همدان – سنندج اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، علي نورزاد بعد از ظهر پنجشنبه در جريان بازديد از روند احداث خط راه آهن همدان – سنندج اظهار داشت: تسريح در اتمام و بهره برداري از اين پروژه يكي از سياست هاي اصلي وزارت راه و شهرسازي است و در اين راستا بايد اقدامات بهتري در دستور كار قرار گيرد.

وي با اشاره به اهميت بهره برداري از اين پروژه در استانهاي غرب كشور، بيان كرد: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازي تلاش مي كند تا ضمن اختصاص اعتبارات ويژه زمينه را براي تسريع در بهره برداري از اين پروژه فراهم كند.

معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به اینکه اعتبار سال جاری پروژه راه آهن تهران – همدان – سنندج در بودجه كشور 860 میلیارد ریال مصوب شده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی مشکلی برای تامین و تخصیص اعتبار براي اين پروژه را ندارد.

وی از پیشرفت کم پروژه در بعضي از قطعات انتقاد کرد و افزود: راه آهن تهران- همدان- سنندج در مجموع 420 کیلومتر است که 151 کیلومتر آن مربوط به مسیر همدان – سنندج و 261 کیلومتر مربوط به تهران – همدان است و انتظار مي رود كه مسئولان استاني نيز پيگير تسريع در احداث و بهره براري از اين پروژه باشند.

نورزاد در بخش ديگري از سخنان خود در اين بازديد عنوان كرد: در مجموع برای اتمام پروژه راه آهن تهران- همدان- سنندج هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است كه انتظار مي رود در طول سال جاري بخشي از اين اعتبار تامين و هزينه شود.

در جريان اين بازديد پيمانكار پروژه و همچنين مدير كل راه و شهرسازي استان كردستان گزارشي از روند اجرايي شدن اين پروژه را ارائه كردند و معاون وزير نيز خواستار تسريع در جذب و هزينه اعتبار اختصاص پيدا كرده به اين پروژه شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی صبح روز پنج شنبه به همراه مسوولان ستادی وزارت راه و به منظور بازدید از پروژه های حوزه راه و راه آهن کردستان به این استان سفر کرده است و قرار است كه در ادامه برنامه هاي خود از پروژه هاي مهم حوزه راه و شهرسازي كردستان بازيد كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.