یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۸

ˈغلامرضا فتح آبادیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح در راستای برنامه های سند توسعه و ارتقای فرهنگ…

ˈغلامرضا فتح آبادیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح در راستای برنامه های سند توسعه و ارتقای فرهنگ ترافیک اراک به عنوان نمونه کشور کلید خورده و تاکنون 43 دانش آموز مقطع ابتدایی در شهر اراک کارت عضویت طرحهای ترافیکی را دریافت کرده اند.

وی اظهار کرد: این کارتها در قالب طرح پلیس یار جوان و نوجوان توزیع می شود و تمامی دانش آموزان مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه این شهرستان مشمول دریافت آنها هستند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: براساس هماهنگیهای انجام شده کار توزیع مابقی کارتهای همیار پلیس نیز در طرح های اوقات فراغت تابستانی و مراحل ثبت نام سال تحصیلی جدید به دانش آموزان تحویل می شود.

فتح آبادی یادآور شد: دانش آموزان اراکی با دریافت این کارتها ملزم به دو بخش وظایف مجزا می شوند که یک بخش رعایت اصول ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی به عنوان عابر پیاده و بخش دیگر همیار پلیس در تذکر تخلفات رانندگی است.

وی افزود: دانش آموزان شرکت کننده در این طرح حین رانندگی باید در صورت مشاهده تخلف نظیر نبستن کمربند ایمنی سرنشین و راننده، استفاده از تلفن همراه، بالا بودن سرعت، رعایت نکردن فاصله طولی، سبقت غیرمجاز، خوردن و آشامیدن و خواب آلودگی حین رانندگی تذکر لازم را بدهند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری استان مرکزی بیان کرد: اعطای کارت همیار پلیس به دانش آموزان اراکی مشمول مناطق روستایی نیز می شود و هماهنگی لازم با آموزش و پرورش در این خصوص شده است.

سند طرح ارتقای فرهنگ ترافیک اراک سال گذشته در شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی تصویب شده و اجرای آن از ابتدای امسال در اراک کلید خورده است.

در این سند کاهش 25 درصدی تصادفات ترافیکی اراک در سال 93 هدفگذاری شده و 900 برنامه فرهنگی و اجرایی توسط 48 دستگاه اجرایی استان در قالب این سند دیده شده است.ک/3

560/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.