یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۱۱:۴۸

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: دولت باید بخش خصوصی را به صورت عملی و نه فقط در حد شعار…

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: دولت باید بخش خصوصی را به صورت عملی و نه فقط در حد شعار حمایت کند.

فیروز ابراهیمی در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، اظهارکرد: در هفت ماهه اول امسال اتفاق مهمی در بخش خصوصی رخ نداده است. تحقق بسته اقتصادی خروج از رکود تورمی که دولت ارائه کرده نیز زمان‌بر است.

وی در خصوص واگذاری‌های دولت به بخش خصوصی، بیان کرد: میزان واقعی واگذاری‌ها به بخش خصوصی بین 10 تا 12 درصد است و سایر بخش‌های اقتصادی در دست شرکت‌های شبه دولتی است.

ابراهیمی در مورد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های خرد و کلان، گفت: با ایجاد صنایع بزرگ، صنایع و کارگاه‌های کوچک نیز در اطراف آن شکل می‌گیرد که این امر ایجاد رونق در اقتصاد استان را در پی دارد و در نتیجه‌ی این امر نرخ بیکاری استان از دو رقم بودن به یک رقمی کاهش می‌یابد.

دبیرِ خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، فضای کسب‌وکار استان را نامطلوب دانست و افزود: خراسان رضوی در کنار مشکلات فراوانی که دارد دارای ظرفیت‌های بسیاری نیز هست. برای مثال ورود سالانه 25 میلیون زائر و همچنین هم‌مرز بودن با کشورهای همسایه می‌تواند شرایط مناسبی برای تولید فراهم کند که همه این موارد منوط به اهمیت قائل شدن به بخش خصوصی است.

وی با اشاره به کوچک بودن دولت ترکیه گفت: باید به کوچک‌سازی دولت توجه کرد. نقش دولت در اقتصاد 80 درصد است.

ابراهیمی با بیان اینکه اقدامات قابل توجهی در ستاد سرمایه‌گذاری استان انجام شده است، افزود: با وجود این اقدامات هنوز سخت‌گیری‌هایی در مورد اخذ مالیات و اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی استان وجود دارد و این درحالی است که تولید با مشکلات زیادی دست به گریبان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *