چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۵۹

سمیه سجادی روز سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی سلماس اظهار کرد: این پروژه ها از محل اعتبارات تملک دارائی های سرمایه…

سمیه سجادی روز سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی سلماس اظهار کرد: این پروژه ها از محل اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای استان در این شهرستان عملیاتی می شود.

وی افزود: امسال اولویت دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری با نظر استاندار و معاونت برنامه ریزی برای اجرا و اتمام پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد در سطح استان است که از 552 پروژه با این رقم پیشرفت، تعداد 37 پروژه در شهرستان سلماس اجرا می شود و در سال 93 به بهره برداری می رسد.

وی اظهار کرد: برای اجرای این 37 پروژه اعتباری افزون بر 55 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و تلاش می شود که به صورت 100 درصدی تخصیص داشته باشد.

دبیر کمیته برنامه ریزی سلماس گفت: با توجه به سهم 6.2 درصدی جمعیت سلماس از جمعیت کل استان، سهم اعتبارات عمرانی 6.8 درصد است که در حد خود آمار مطلوبی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: توزیع شهرستانی اعتبار ماده 120 و 180 قانون برنامه پنجم توسعه نیز در حوزه های مختلف متعاقبا مشخص و ابلاغ می شود.

سجادی گفت: در توزیع اعتبارات شهرستان سلماس فصل حمل و نقل و فنی عمرانی شهری و روستایی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

مرتضی نظری فرماندار سلماس هم در این جلسه با اشاره به اینکه در صورت تخصیص به موقع اعتبارات طرح هایی که بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان سال به بهره برداری می رسند افزود: این طرحها در زمینه بهداشتی، خدماتی و عمرانی هستند.

شهرستان سلماس با داشتن 200 هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی و در کنار مرزهای ترکیه واقع است.

7127/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.