سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۱

به گزارش حوزه تئاتر باشگاه خبرنگاران  به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نخستین نمایشگاه انفرادی بی‌بی‌حاضر هنرمند 88 ساله از اهالی شهر…

به گزارش حوزه تئاتر باشگاه خبرنگاران  به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نخستین نمایشگاه انفرادی بی‌بی‌حاضر هنرمند 88 ساله از اهالی شهر کازرون استان فارس، که مدت‌هاست به دوخت و تولید عروسک‌های پارچه ای بر مبنای قصه‌های کهن پارسی مشغول است روز یکشنبه هشتم تیرماه از ساعت 17، در نگارخانه میرمیران آغازشد و تا جمعه سیزدهم تیر ادامه دارد.

بی‌بی حاضرکه پیش از این در نمایشگاه گروهی هنرمندان خودآموخته نیز شرکت کرده بود،در نخستین نمایشگاه انفرادی خود 210 عروسک را از میان بیش از 300 عروسک تولیدی خود انتخاب کرده و به معرض نمایش عمومی گذاشته است. برخلاف نمایشگاه گذشته این هنرمند کهنسال، آثار این نمایشگاه برای فروش عرضه خواهند شد.
 
گفتنی است: بی‌بی حاضر در این نمایشگاه علاوه بر نمایش هنرهای دستی‌اش، به بازگویی برخی از داستان‌هایی که شخصیت‌های عروسکی‌اش را بر اساس آنها ساخته، اقدام خواهد کرد و همین‌طور در جریان برگزاری این نمایشگاه، به تولید عروسک در قالب یک کارگاه آموزشی عروسک‌سازی می‌پردازد.

نمایشگاه «قصه‌دوزی‌های بی‌بی حاضر» از هشتم تا سیزدهم تیرماه در نگارخانه میرمیران خانه هنرمندان ایران، از ساعت 14 تا 20 میزبان علاقه‌مندان به هنرهای دستی و فولکلور ایرانی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.