چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۵

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قزوین گفت: بعد از تعیین چارت درسی رشته چاپ در سال گذشته 20 دانشجو در این رشته مشغول به…

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قزوین گفت: بعد از تعیین چارت درسی رشته چاپ در سال گذشته 20 دانشجو در این رشته مشغول به تحصیل شدند و امسال نیز با یک جهش بسیار بالا 90 دانشجو در این رشته ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه قزوین، به مناسبت روز بزرگداشت چاپ، جشن یاران رنگ با حضور محمدرضا برازش مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از کارشناسان، چاپخانه‌داران و فعالان عرصه چاپ و نشر در استان قزوین برگزار شد.

مهدی احمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین، اظهار کرد: استان بضاعت‌ها و توانایی‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری دارد.

احمدی با اشاره به بیانات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص پتانسیل قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی کشور گفت: در تمام عرصه‌های فرهنگی و هنری به ویژه حوزه چاپ و نشر، به روز بودن و هماهنگ شدن با امکانات تازه در جهان یکی از ضروریات است اما توجه به داشته‌هایمان می‌تواند مهم‌تر از هر مسئله‌ای باشد.

وی افزود: امیدواریم در یک هم‌اندیشی مشکلات این عرصه بررسی شده و بتوانیم راهکارهایی مناسب جهت حل آن‌ها ارائه دهیم.

در این برنامه جلیلیان، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قزوین درباره فعالیت‌های اتحادیه در حوزه چاپ و نشر سخن گفت و خاطرنشان کرد: با مساعدت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رشته چاپ در دانشگاه غیرانتفاعی میرعماد گنجانده شد و اقدام به پذیرش دانشجو کردیم.

وی برگزاری کلاس مدیریت چاپ در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین را نیز یکی دیگر از برنامه‌های اتحادیه چاپخانه‌داران استان قزوین برشمرد.

به گزارش ایسنا، در این برنامه ضمن یادبود چاپخانه‌داران فقید از پیشکسوتان و فعالان عرصه چاپ تقدیر شد، سید اصغر میرسلیمانی- مدیر چاپخانه معارج در البرز، محمدعلی اینانلو- مدیر چاپخانه سینا در بوئین زهرا و سیدمحمود مهدویان- مدیر چاپخانه عارف از جمله پیشکسوتان تقدیر شده در این مراسم بودند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *