دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۳۱

ˈ مهدی ماهگلیˈ روز دوشنبه در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان جنوبی اظهار داشت: بیشترین حجم صادرات استان…

ˈ مهدی ماهگلیˈ روز دوشنبه در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان جنوبی اظهار داشت: بیشترین حجم صادرات استان از گمرک ماهیرود و بیرجند انجام می شود.

وی ادامه داد: پارسال تشریفات 146 میلیون دلار صادرات استان از گمرک و بازارچه های استان صورت انجام شده است.

وی یادآور شد: خراسان جنوبی دارای دو گمرک رسمی ˈبیرجند و ماهیرودˈ و چهار بازارچه مرزی فعال گلورده، ماهیرود، یزدان و دو کوهانه می باشد.

وی قرار گرفتن استان در مرکز ثقل محور ترانزیتی شرق ایران و واقع شدن در مسیر خط راه آهن سراسری جنوب به شمال، استقرار استان در مسیر بزرگراه های آسیایی و امکان استفاده از سرمایه گذاری بین المللی در توسعه شبکه حمل و نقل منطقه و همسایگی با کشور افغانستان را از جمله فرصت­های اقتصادی بر این استان برشمرد.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: رونق بازاچه های مرزی استان در گرو ساماندهی واردات است.

ماهگلی خواستار برداشته شدن محدودیت واردات محصولات کشاورزی افغانستان به استان شد و گفت: اگر این امر محقق شود زمینه واردات اقلامی شامل ذرت و خشکبار به استان فراهم می شود.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: طی سال گذشته 45 فقره کارت بازرگانی در استان صادر شده که 94 فقره کارت تمدید و یک مورد نیز ابطال شده است.665

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *