جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۲

مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: 90 درصد پسته تولیدی خاش به رفسنجان و کرمان صادر می‌شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه…

مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: 90 درصد پسته تولیدی خاش به رفسنجان و کرمان صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، امان الله طوقی اظهار کرد: 5500 هکتار از باغات شهرستان خاش به کشت پسته اختصاص دارد. از این میزان 3550 هکتار آن بارور و 1500 هکتار آن غیر بارور است.

وی افزود: از هر هکتار بیش از یک تن پسته برداشت شده است. برداشت پسته در شهرستان از نیمه دوم شهریور ماه، آغاز و تا پایان مهر انجام می‌شود.

طوقی با اشاره به برداشت بیش از 3000 تن پسته در شهرستان طی سال گذشته گفت: سال گذشته از 3500 هکتار از اراضی زیرکشت پسته شهرستان، 3200 هکتار آن بارور بوده است.

وی بیان کرد: منطقه گوهر کوه بخش نوک آباد و پشت کوه بخش مرکزی عمده مناطق کشت پسته در شهرستان است. کله قوچی، اوحدی، احمد آقایی و ممتاز عمده ارقام کشت شده پسته در این شهرستان است.

طوقی با بیان اینکه در هر هکتار 2 نفر به صورت مستمر و 5 نفر در فصل برداشت اشتغال دارند، افزود: هم اکنون 5 ترمینال ضبط پسته در شهرستان خاش وجود دارد که کار پوست گیری، خندان گیری و دیگر کارهای مربوط به آماده سازی پسته را انجام می‌دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.