شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۲۴

استاندار کرمان گفت: 90 درصد کار پتروشیمی فجر کرمان انجام شده است. علیرضا رزم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه…

استاندار کرمان گفت: 90 درصد کار پتروشیمی فجر کرمان انجام شده است.

علیرضا رزم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، درباره وضعیت طرح پتروشیمی کرمان اظهارکرد: کارهای اساسی این پروژه انجام شده، منتظر خوراک هستیم و خوراک را از شرکت ملی نفت تحویل بگیریم، فعالیت را شروع می کنیم.

وی افزود: 90 درصد کار پتروشیمی فجر کرمان انجام شده است. ‌

استاندار کرمان گفت: ایجاد مجمتع پتروشیمی در کرمان یک کار بزرگ، نعمتی برای استان و موثر در شرق کشور است که آغاز تحولی بزرگ در اقتصاد شرق کشور است.

رزم حسینی درباره احتمال سفر رییس جمهور در آبان ماه به استان کرمان تصریح کرد: هنوز به طور رسمی زمان سفر ایشان به استان اعلام نشده و پیگیر هستیم که هر چه زودتر حضور دولت را در استان داشته باشیم.

وی بیان کرد: در سفر دولت به استان کرمان، چند پروژه با حضور رییس جمهور افتتاح خواهد شد.

استاندار کرمان:
توقف عرضه قلیان مستلزم فرهنگ سازی است

استاندار کرمان با تاکید براینکه برای توقف عرضه قلیان باید فرهنگ سازی شود، گفت: فراهم ساختن تفریحات سالم موجب عدم استفاده جوانان از قلیان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، “علیرضا رزم حسینی” در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر گفت: تمامی دستگاه‌های متولی این امر باید با اقدامات فرهنگی موثر و مداوم، ریشه یابی و آسیب شناسی موضوع توقف عرضه قلیان را در استان را انجام دهند.

رزم حسینی تصریح کرد: باید در راستای تفریحات جوانان به موجب عدم استفاده از قلیان برنامه‌ای مدون صورت بگیرد.

وی یادآور شد: معاونت فرهنگی شهرداری کرمان باید براساس مصوبات جلسات گذشته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نسبت به نصب تابلوهای (مصرف قلیان ممنوع) در مبادی پارک‌ها اقدام نماید.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کشاندن نسل جوان به ابتذال و فساد اخلاقی از اهداف جنگ نرم است، خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی باید از طریق صدا و سیما، جراید و معاونت فرهنگی شهرداری با تولیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی صورت پذیرد.

رزم حسینی گفت: پوسترها و بروشورهای ویژه مضرات قلیان باید تا پایان مهر سال جاری از طریق مراکز بهداشت با همکاری اتاق اصناف شهرستان‌های استان به مراکز عرضه مواد غذایی، اماکن عمومی، مراکز بهداشتی درمانی و ادارات ارسال و این مراکز ملزم به نصب پوسترها شوند.

وی ادامه داد: باید فرهنگ سازی در دانشگاه‌ها و اعمال مقررات در خوابگاه‌های دانشجویی انجام شود.

استاندار کرمان خواستار توسعه فضا و مراکز ورزشی در استان کرمان شد و افزود: باید ورزش همگانی توسط هیئت ورزش‌های همگانی استان به صورت ماهانه(جمعه پایانی هر ماه) در استان ایجاد شود.

رزم حسینی در استان کرمان در پایان تاکید کرد: مصوبات این جلسه باید توسط تمامی دستگاه‌های متولی با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان پیگیری و در جلسه آتی شورای هماهنگی آخرین اقدامات گزارش و مطرح گردد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *