چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۶

حجت الاسلام میر قربان حسینی زیدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه از اول ماه محرم به مدت 13 روز…

حجت الاسلام میر قربان حسینی زیدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه از اول ماه محرم به مدت 13 روز روحانیون به نقاط مختلف اعزام می شوند گفت: امسال 135 نفر از روحانیون از حوزه  علمیه قم هستند که مخارج اسکان آن ها را مردم و کسانی که تقاضا کننده بوده اند خواهند داد.

وی افزود: امسال نیز مانند سالهای گذشته طرح اعزام روحانیون به مدارس را نیز خواهیم داشت که با توجه به برنامه ریزی ها قرار است 80  نفر از روحانیون به مدارس اعزام شوند.

وی درباره تقاضای روحانی از طرف  تکیه ها ، هیئت ها و مساجد گفت: تاکنون بیست درصد هیئت ها و مساجد از این طرح استقبال کردند و مطمئنا با شروع ماه محرم این استقبال بیشتر خواهد بود.

حجت الاسلام حسینی زیدی ضمن تاکید به نفوذ فرهنگ حسینی و عملی شدن سفارش های حضرت زینب (س)، به اعزام خواهران اشاره کرد و گفت: امسال 300 نفر از خواهران در حوزه “زن و خانواده”  به روستا ها و مناطق دیگر اعزام می شوند تا درباره خانواده اطلاع رسانی کنند.

وی درباره چهار عنصر اساسی که روحانیون باید به آن دقت کنند، بیان کرد: توکل به خدا ، مخاطب شناسی و فن بیان، خشنودی خداوند و ابزار و روش های تبلیغ از عناصر مهمی است که روحانیون باید به آن توجه داشته باشند.

وی افزود: بیشترین انتظاری که از روحانیون اعزامی داریم ، معرفت شناسی است که روحانیون باید نسبت به امام حسین (ع) داشته باشند تا بتوانند حس و حال معنوی را از طریق روایت و حدیث  به مردم منتقل کنند.

حجت الاسلام حسینی زیدی نقطه اشتراک مردم و روحانیون را  اعتقاد به خداوند و ائمه اطهار دانست: روحانیون موجب تقویت این اعتقاد هستند.

وی در پایان با اشاره به تلاش دشمنان اسلام برای منحرف کردن مردم مخصوصا جوانان، درباره رسالت روحانیون گفت: روحانیون و هیئت های مذهبی باید از ظرفیت ماه محرم استفاده کنند و نقش دشمن را برای مردم تبیین و بیان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.