چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، اسرافیل احمدیه ظهر امروز در نشست صمیمانه رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با صنعتگران استان اصفهان…

به گزارش خبرنگار مهر، اسرافیل احمدیه ظهر امروز در نشست صمیمانه رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با صنعتگران استان اصفهان که در شهرک صنعتی جی برگزار شد با بیان اینکه استان اصفهان با دارا بودن بیش از 8 هزارو 500 واحد صنعتی جزء صنعتی‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: این واحدهای صنعتی که بیش از 250 هزار نفر شغل ایجاد کرده‌اند با اعتبار 141 هزار میلیارد ریالی ایجاد شده‌اند.

وی با بیان اینکه عمده سرمایه گذاری در استان اصفهان در بخش فولاد، تولید محصولات شیمیایی و محصولات غذایی است، اظهار داشت: در حال حاضر در بحث توسعه صنایع در استان اصفهان 900 واحد صنعتی در حال توسعه هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه در بخش توسعه صنایع در استان اصفهان 65 هزار میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: با تکمیل روند توسعه‌ای این صنایع 34 هزار اشتغال در سطح استان ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای ایجاد 6 هزار واحد صنعتی در استان اصفهان در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: این تعداد واحد صنعتی با اعتبار 273 هزار میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید که 194 هزار اشتغال را در سطح استان ایجاد خواهد کرد.

احمدیه با بیان اینکه در استان اصفهان علی رغم دارا بودن بیشترین صنعت در استان از میانگین کشوری پایین تر است، افزود: استان اصفهان ظرفیت اشتغال بیشتری با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده دارد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری 521 واحد صنعتی در سطح استان به بهره برداری خواهد رسید، افزود: این واحدهای صنعتی با اعتبار 9 هزار و 600 میلیارد ریال هزینه شده است و 17 هزار نفر اشتغال را در استان ایجاد خواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در خصوص فعالیت معادن در استان اصفهان نیز گفت: در حال حاضر 650 معدن فعال با ظرفیت تولید سالانه 40 میلیون تن و اشتغال 8 هزار نفر به صورت مستقیم در استان اصفهان وجود دارد.

وی با انتقاد از میزان اکتشاف معدن در استان اصفهان اظهار داشت: علی رغم وجود منابع معدن مهم در سراسر استان اصفهان این استان به لحاظ اکتشاف معدن در رتبه 26 کشور قرار دارد.

احمدیه با اشاره به فعالیت 137 هزار واحد صنفی در استان اصفهان بیان داشت: دراین راستا 572 اتحادیه صنفی مستقل در استان اصفهان وجود دارد و این امر اهمیت استان اصفهان در بحث بازرگانی را دو چندان کرده است.

وی با اشاره به میزان صادرات از استان اصفهان در سال گذشته افزود: در سال 92 بالغ بر دو میلیارد و 100 میلیون دلار صادرات از استان اصفهان صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.