یکشنبه، ۱۹ مرداد ۹۳ - ۰۳:۰۲

‌معاون سواد‌آموزی آموزش و پرورش استان گفت: پایان برنامه پنجم توسعه آخرین فرصت ریشه کنی بیسوادی است. «بهروز حیدری»، در گفت و گو…

‌معاون سواد‌آموزی آموزش و پرورش استان گفت: پایان برنامه پنجم توسعه آخرین فرصت ریشه کنی بیسوادی است.

«بهروز حیدری»، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: برای رفع بیسوادی نیاز است تمامی دستگاه‌های اداری با یک عزم جدی برای شناسایی افراد بیسواد و هدایت آنها به سوی کلاس‌های سوادآموزی تلاش کنند.

وی افزود: آموزش و پرورش مشکلی در پرداخت هزینه‌های مربوط به باسواد شدن افراد بیسواد ندارد و افراد آموزش دهنده دستمزد خود را به موقع دریافت می‌کنند.

معاون آموزش و پرورش ایلام میزان باسوادی جمعیت بالای شش سال این استان را 91،86 درصد اعلام و عنوان کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام گرفته نرخ باسوادی ایلام در سال‌های اخیر رشد مناسب و چشمگیری داشته است.

حیدری با بیان اینکه هشت درصد جمعیت بیسواد استان را گروه سنی 10 تا 49 سال تشکیل می‌دهند تصریح کرد: آخرین فرصت برای باسوادی افراد تا پایان برنامه پنجم توسعه است و ما از تمام توان و ظرفیت خود برای ریشه کنی بیسوادی در استان استفاده می‌کنیم.

وی خاطر‌نشان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده، برپایی نشست‌های انجمن اولیا و مربیان، بهره گیری از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد از برنامه‌های این اداره کل برای افزایش نرخ باسوادی استان است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *