91 درصد ایلامی‌ها باسوادند

‌معاون سواد‌آموزی آموزش و پرورش استان گفت: پایان برنامه پنجم توسعه آخرین فرصت ریشه کنی بیسوادی است.

«بهروز حیدری»، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: برای رفع بیسوادی نیاز است تمامی دستگاه‌های اداری با یک عزم جدی برای شناسایی افراد بیسواد و هدایت آنها به سوی کلاس‌های سوادآموزی تلاش کنند.

وی افزود: آموزش و پرورش مشکلی در پرداخت هزینه‌های مربوط به باسواد شدن افراد بیسواد ندارد و افراد آموزش دهنده دستمزد خود را به موقع دریافت می‌کنند.

معاون آموزش و پرورش ایلام میزان باسوادی جمعیت بالای شش سال این استان را 91،86 درصد اعلام و عنوان کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام گرفته نرخ باسوادی ایلام در سال‌های اخیر رشد مناسب و چشمگیری داشته است.

حیدری با بیان اینکه هشت درصد جمعیت بیسواد استان را گروه سنی 10 تا 49 سال تشکیل می‌دهند تصریح کرد: آخرین فرصت برای باسوادی افراد تا پایان برنامه پنجم توسعه است و ما از تمام توان و ظرفیت خود برای ریشه کنی بیسوادی در استان استفاده می‌کنیم.

وی خاطر‌نشان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده، برپایی نشست‌های انجمن اولیا و مربیان، بهره گیری از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد از برنامه‌های این اداره کل برای افزایش نرخ باسوادی استان است.

‌انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*