دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۳

شاهین شاهی زاده دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تسهیلات با نرخ سود 15درصد وبا هدف ارتقای ضریب مکانیزاسیون…

شاهین شاهی زاده دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تسهیلات با نرخ سود 15درصد وبا هدف ارتقای ضریب مکانیزاسیون کشاورزی از محل منابع داخلی بانک کشاورزی به بهره برداران متقاضی خرید پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: متقاضیان می توانند با 20درصد سهم آورده نسبت به خرید 133دستگاه ماشین آلات شامل 86 دستگاه تراکتور متوسط وسبک، 45 دستگاه تراکتور نیمه سنگین و دو دستگاه کمباین اقدام کنند.

این مقام مسوول درسازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از متقاضیان خواست با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی شهرستانها تقاضای استفاده از تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی را ارائه کنند.

شاهی زاده خاطرنشان ساخت: با توجه به محدودیت زمانی، متقاضیانی که پرونده آنان به بانک کشاورزی ارسال شده بایستی نسبت به دریافت تسهیلات خود اقدام کنند.

رئیس اداره فن آوری های مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تعداد تراکتورهای در حال فعالیت این استان را سه هزارو 800 دستگاه و کمباین را نیز سه دستگاه ذکر کرد.

وی با اشاره به استقبال بهره برداران هرمزگان از خرید این نوع ماشین آلات ابراز داشت: سهمیه ابلاغی سال گذشته این استان 88 دستگاه بود که 18دستگاه اضافه بر آن به این استان اختصاص داده شد.

بیشترین ماشین آلات کشاورزی با محوریت تراکتور و کمباین در هرمزگان به شهرستانهای حاجی آباد و بندرعباس تعلق دارد.

شاهی زاده از اجرای شماره گذاری ماشین آلات کشاورزی خود گران (موتوردار) و پلاک گذاری آن تعداد از ماشین آلاتی که قبل از سال 91 خورشیدی خریداری شده اند بعنوان طرح های در دست انجام سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان نام برد.

وسعت زمینهای کشاورزی هرمزگان 154هزار هکتار با تولید سالانه دو میلیون و 400 هزارتن محصول باغی و زراعی اعلام شده است.ک/3

512/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.