سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۹

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش همدان 95.58 درصد جمعیت مناطق شهری در این استان را باسواد اعلام کرد. به گزارش خبرنگار…

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش همدان 95.58 درصد جمعیت مناطق شهری در این استان را باسواد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه همدان، صفر محمدی پیرایش در شورای آموزش و پرورش استان همدان اظهارکرد: 89.46 درصد جمعیت در مناطق روستایی باسواد هستند و در مناطق شهری نیز 95.58 درصد جمعیت استان باسواد هستند و در مجموع نیز 9.12 صدم درصد جمعیت استان باسواد هستند.

وی افزود: با اجرای طرح هر مدرسه یک کلاس که در ایام تابستان برای اولیاء دانش‌آموزان در برخی مدارس برگزار شد، درد بی‌سوادان ناچیز خواهد بود، اما باید تلاش کنیم این درصد روز به روز روند کاهشی داشته باشد و از هر عاملی که موجب اضافه‌شدن یک نفر به بی‌سوادان می‌شود، جلوگیری شود.

محمدی پیرایش، تصریح‌کرد: دوره تحکیم، یکی از دوره‌های سوادآموزی است که افراد دوره‌های گذشته را مرور می‌کنند تا آموخته‌ها در ذهنشان بماند که در سال جاری 473 هزار نفر در استان همدان موفق به گذراندن این دوره شدند.

معاون سوادآموزی همدان گفت: تدوین سند انسداد مبادی بی‌سوادی کمک زیادی به کاهش تعداد بی‌سوادان می‌کند. همچنین در این راستا تعدادی از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی شدند که در بررسی‌های به عمل آمده برخی از آنها مهاجرت، فوت و معلولیت شدید داشتند که از تحصیل بازمانده بودند.

معصومه معصومیان مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان نیز در این شورا، اظهارکرد: در سال تحصیلی گذشته 56 کلاس در استان داشتیم که زیر پنج نفر دانش‌آموز در این کلاس‌ها حضور داشتند.

وی افزود: برای صرفه‌جویی در استفاده از معلمان و بهره‌گیری از آنها در بخش‌های دیگر و و ایجاد فرصت شغلی برای سایر افراد به صورت آزاد باید این کلاس‌ها به صورت برون سپاری پیگیری شود.

وی افزود: هر معلم به طور متوسط ماهانه یک میلیون و 600 هزار تومان دریافت می‌کند.

معصومیان تصریح‌کرد: از مجموعه 56 کلاس که زیر پنج نفر دانش‌آموز دارد 11 کلاس زیر دو نفر دانش‌آموز دارد که ادامه این روند هدر رفت نیروی معلم است و باید از پتانسیل این معلمان در بخش‌های دیگر استفاده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.