شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۴

ˈیحیی یعقوب نژادˈ روز شنبه در نشست خبری افزود: 625 میلیارد ریال از این مبلغ مربوط به مالیتهای مستقیم و بقیه غیرمستقیم بود….

ˈیحیی یعقوب نژادˈ روز شنبه در نشست خبری افزود: 625 میلیارد ریال از این مبلغ مربوط به مالیتهای مستقیم و بقیه غیرمستقیم بود.

وی درآمد مالیاتی طی سه ماه نخست امسال را 253 میلیارد ریال با 29 درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال عنوان کرد که 182 میلیارد ریال آن مستقیم می باشد.

وی گفت: همچنین از سال 78 (تصویب قانون اخذ مالیات بر ارزش افزوده) تا فروردین امسال مبلغ 488 میلیارد ریال مالیات مبتنی بر ارزش افزوده دریافت و به حساب شهرداریها و دهیاریها واریز شد.

وی افزود: سهم شهرداری های استان از این مبلغ 261 میلیارد ریال بود که 201 میلیارد ریال آن نصیب شهرداری بیرجند شد.

یعقوب نژاد در خصوص تعداد مودیان مالیاتی گفت: در سطح خراسان جنوبی پنج هزار و 276 پرونده مربوط به اشخاص حقوقی، 26 هزار و 600 پرونده مربوط به اشخاص حقیقی و 24 هزار و 241 پرونده نیز مربوط به مشاغل خودرویی(دارندگان خودروهای عمومی) می باشد.

وی مالیات را دومین منبع درآمدی کشور خواند و افزود: 84 درصد درآمدهای استان از محل وصول مالیات های مستقیم و غیرمستقیم تامین می شود.

یعقوب نژاد میزان فرار مالیاتی در کشور را 20 تا 25 درصد عنوان کرد و گفت: این رقم مشمول استان ما نیز می شود.

وی فعالیتهای بخش کشاورزی اعم از کشاورزی، زنبورداری و دامداری را به استناد به ماده 81 معاف از مالیات ذکر کرد و گفت: همچنین با هدف حمایت از فعالیت تولیدی و معدنی و با استناد به ماده 132 از زمان بهره برداری به میزان 80 درصد و به مدت چهار سال و در مناطق کمتر توسعه یافته از زمان بهره برداری به میزان صدرصد و به مدت 10 از پرداخت مالیات معاف هستند که در استان ما9 شهر مشمول شهرهای کمتر توسعه یافته می باشند.

وی به طرح جامع مالیاتی اشاره کرد و افزود: طرح جامع مالیاتی با هدف تبدیل کردن نظام سنتی به نظام الکترونیکی در قالب 32 پروژه مالیاتی در حال اجرا است.

یعقوب نژاد با اشاره به اینکه صدرصد اظهارنامه ها به صورت الکترونیکی انجام می شود ، گفت: مودیان مالیاتی می توانند پرداخت مالیاتی خود به صورت الکترونیکی انجام دهند و در صورت هرگونه سوال و یا مشکلی به آدرس www.tax.gov.ir مراجعه کنند.

وی گفت: مودیان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر پستی و در تمامی شهرستانها با مراجعه به امور مالیاتی اظهار نامه خود را تحویل دهند.

وی گفت: کسانی که اظهار نامه الکترونیکی ارسال می کنند می توانند مبلغ 40 درصد مالیات خود را به صورت نقدی و مابقی را در شش قسط پرداخت کنند.666/110: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.