چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۹

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، “نور محمد نور” سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان دیروز (سه‌شنبه) در نشست خبری در کابل، با اشاره…

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، “نور محمد نور” سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان دیروز (سه‌شنبه) در نشست خبری در کابل، با اشاره به تلاش‎های نیروهای امنیتی افغانستان، از اضافه شدن 93 مرکز رای‎گیری به شمار مراکز امن در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خبر داد.
 
وی افزود: در دور اول انتخابات افغانستان 746 مرکز رای‎گیری مسدود اعلام شده بود که با اضافه شدن 184 مرکز دیگر به آن در دور دوم، شمار مراکز مسدود افزایش یافت و 906 مرکز رای‎گیری در سراسر افغانستان ناامن اعلام شد.
 
این در حالی است که با تلاش نیروهای امنیتی افغان اکنون با فعال شدن مجدد 93 مرکز رای‌گیری، شمار مراکز ناامن به 813 مرکز کاهش یافته است.
 
مواد حساس انتخاباتی به اکثر مناطق افغانستان انتقال یافته است
 
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در ادامه از انتقال مواد حساس انتخاباتی به مناطق مختلف افغانستان خبر داد و گفت که مواد حساس انتخاباتی از طریق هوایی و زمینی به 74 منطقه افغانستان ارسال شده است.
 
وی افزود: مواد انتخاباتی مربوط به 6 منطقه دیگر نیز در حال ارسال است در عین برای 33 منطقه باقیمانده نیز مواد انتخاباتی ارسال خواهد شد.
 
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان همچنین خاطر نشان کرد: در دور دوم انتخابات این کشور به منظور بالابردن کیفیت مواد انتخاباتی، چگونگی استخدام کارمندان و فراهم‎سازی امکان نظارت بهتر از سوی نمایندگان کاندیداها، تاکید و توجه بیشتری صورت گرفته است.
/انتهای پیام

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.