جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۴

به گزارش ایرنا حیدر بحرانی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر افزود: در استان بوشهر با وجود محدودیت…

به گزارش ایرنا حیدر بحرانی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر افزود: در استان بوشهر با وجود محدودیت ها و افزایش پرونده ها خدمات شایسته ای از سوی دستگاه قضایی به مردم ارایه می شود.

وی اضافه کرد: باوجود کمبود نیرو و محدودیت های موجود دستگاه قضای استان توانست با تلاش مضاعف به صورت نسبی به انتظارات مردم پاسخ دهد.

بحرانی تصریح کرد: دراین ارتباط سعی شد با تخصصی شدن شعبه ها پاسخگوی مردم باشیم و درکنار آن با ایجاد مشاوره در دادگاه های خانواده با رشد روز افزون طلاق در استان مبارزه کنیم.

وی یادآورشد: دریکسال گذشته سه هزارو100 پرونده طلاق در استان تشکیل شد که یکهزار و200 پرونده از سوی دفاتر مشاوره و معاضدت به صلح و سازش خاتمه یافت.

رییس کل دادگستری استان بوشهراظهارکرد: اگر این دفاتر مشاوره و صلح و سازش نبود افزایش پرونده های طلاق بسیارآسیب زا می شد.

بحرانی بیان کرد: پرونده های ورودی به شورای های حل اختلاف استان بوشهر درسال گذشته 51 هزار مورد بود که 17 هزار پرونده با صلح و سازش پایان یافت و استان بوشهر رتبه نخست کشور را در بحث صلح و سازش کسب کرد.

وی یادآورشد: همچنین دریکسال گذشته تلاش شد برنامه هایی در زمینه کنترل افکارمجرمانه اجرا شود و دراین ارتباط با استفاده از استادان مجرب حوزه و دانشگاه و برگزاری دوره های آموزشی در دانشگاه ها و مدارس تلاش شد افکار مجرمانه کنترل شود.

بحرانی گفت: پیشگری برای ما بسیار موثر است و در این رابطه تلاش هایی هم از سوی دستگاه قضایی و هم دیگر دستگاه ها صورت گرفته است.

وی بیان کرد: در دستگاهی تابعه نیز تلاش هایی برای پیشگیری و مبارزه با جرم انجام شده است.

رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: مردم شایعه هایی را که درسطح شهر می شنوند دامن نزنند زیرا گسترش شایعه می تواند آثاربسیارمنفی روانی و امنیتی داشته باشد.

بحرانی افزود: در ازدواج ها از تصمیم های احساسی و عاطفی خودداری کنند زیرا همین تصمیم ها منجر به نزاع و طلاق می شود.

وی تصریح کرد: والدین برفرزندان خود نظارت کافی داشته باشند تا در آسیب های اجتماعی گرفتار نشوند.

بحرانی اظهارکرد: مردم از سپردن اموال منقول و غیرمنقول خود به افراد دیگر خودداری کرده و به آسانی به این افراد اعتماد نکنند.

وی افزود: کسانی که اموال مردم را در قالب مضاربه و با سودهای 50 درصدی دریافت می کنند اگر با مشکل روبه رو شدند هیچ قانونی از مالباختگان حمایت نمی کند زیرا هیچ مدرکی دردست ندارند.

بحرانی تاکید کرد: مردم از سپردن اموال خود به اینگونه افراد به شدت خودداری کنند. ک/2

632/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.