شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۹:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی شاکر آرانی غروب شنبه در جلسه کارگروه هدفمندی یارانه‌ها در استانداری قم با اشاره به آغاز مرحله دوم…

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی شاکر آرانی غروب شنبه در جلسه کارگروه هدفمندی یارانه‌ها در استانداری قم با اشاره به آغاز مرحله دوم پرداخت نقدی اظهار داشت: در این مرحله به نوعی مؤلفه مرکز آمار کنار رفت و همه اطلاعات در سازمان هدفمندی مستقر شد.

وی ادامه داد: ثبت‌نام‌ها به صورت مستمر در زمان مقرر انجام شد اما در حال حاضر متوقف شده اما موضوع افراد جامانده، نوزادان جدید و افراد ثبت نام نشده مسئله‌ای بود که در استان‌ها پیگیری می‌شد.

مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری قم خاطرنشان کرد: از شهریورماه با مکاتبات متعددی که استان‌ها با معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری داشتند، نوزادان به فهرست‌ها اضافه شدند. بخشی از نوزادان هستند که مسائلی مربوط به احراز هویت دارند که در آینده این مشکل را نیز برطرف خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه افراد جامانده هم دو دسته هستند ابراز داشت: برخی کل خانوار جامانده‌اند و برخی یکی یا دو نفر از اعضای خانواده. استان‌ها اجازه یافتند تا ثبت‌نام مجدد از اعضایی از خانوار که جامانده‌اند، را به صورت مجزا انجام دهند.

شاکر آرانی ادامه داد: بخشی از مشکل هم مربوط به قطعی یارانه است که بین 500 تا هزار نفر در این زمینه مراجعه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سازمان هدفمندی در استان بانک اطلاعاتی ندارد گفت: برآورد ما این است که یک میلیون و 82 هزار یارانه بگیر در استان قم داریم که حدود 99 درصد جمیعت ایرانی استان را تشکیل می‌دهند.

8.5 درصد افزایش موالید در قمولر

مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری قم با اشاره به اینکه متوسط کشور در زمینه افزایش موالید 4 و نیم درصد است خاطرنشان کرد: در 6 ماه امسال در استان قم 8 و نیم درصد رشد تولد داشتیم.

وی گفت: در ازدواج نسبت به سال گذشته رشدی نداشتیم و نسبت به دو سال قبل 17 درصد کاهش داشتیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *