دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۴

مهدی خسروی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این معاونت طی سالهای گذشته برنامه های بسیاری در زمینه رسیدگی و ساماندهی پرونده های…

مهدی خسروی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این معاونت طی سالهای گذشته برنامه های بسیاری در زمینه رسیدگی و ساماندهی پرونده های کیفری، تدوین نسخ عملکرد قضایی بهره وری و الکترونیکی سازی روند رسیدگی به دادخواست ها اجرا کرده است.

وی یادآورشد: یکی از مهمترین برنامه های این معاونت بررسی عملکرد بخش های مختلف و ارائه راهکار برای بهینه سازی روند رسیدگی به پرونده ها است.

خسروی با بیان اینکه بسیاری از پرونده های رسیده به دادگستری زنجان نیازمند رسیدگی حقوقی نیست، افزایش آگاهی مردم و تشویق آنان برای عمل به آموزه ها را از جمله برنامه های این معاونت برای کاهش مراجعه به دادگستری عنوان کرد.

معاون برنامه ریزی رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: بسیاری از مردم از نیازهای ضروری زندگی آگاهی کامل دارند اما در وهله عمل، افراد عملگرایی نیستند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات زناشویی از جمله دادخواست ها و مطالباتی است که همواره تعداد بالایی از پرونده های قضایی را تشکیل می دهد ولی در حقیقت روند رسیدگی و حل اختلاف در این بخش راهکار قضایی ندارد.

خسروی بر لزوم ارتقای ارزشهای اخلاقی در میان مردم اشاره کرد و عمده ترین شکایات رسیده به دادگستری استان زنجان را مربوط به ضرب و جرح، مطالبات مالی، مشکلات زناشویی و اختلافات میان کارگر و کارفرما برشمرد.

معاون برنامه ریزی رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: تلاش می شود درخصوص ورودی پرونده ها، اصلاح فرآیند ها و برنامه محوری قوه قضاییه در این معاونت راهکار عملیاتی مناسبی ارائه شود.

7319/596

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.