یکشنبه، ۲۴ اسفند ۹۹ - ۱۰:۲۷
اشکودا اوکتاویا پرو ۲۰۲۱

اشکودا اوکتاویا پرو ۲۰۲۱ با اینکه جادارترین خودروی کامپکت کلاس خود بوده اما با نسخه طویل‌تر  به طول ۴۷۵۳ میلی‌متر در بازار چین…

اشکودا اوکتاویا پرو ۲۰۲۱ با اینکه جادارترین خودروی کامپکت کلاس خود بوده اما با نسخه طویل‌تر  به طول ۴۷۵۳ میلی‌متر در بازار چین معرفی شده است. در ادامه با میهن پست همراه می شوید.شما احتمالاً شنیده‌اید که می‌گویند “همه‌چیز در تگزاس بزرگ‌تر است” و همین جمله را می‌توان برای خودروهای بازار چین بکار برد. بسیاری از خودروسازان لوکس و رده میانی خودروهای خود را با طول بیشتری در این کشور عرضه می‌کنند چراکه فضای پای زیاد برای چینی‌ها اهمیت زیادی دارد. همین موضوع درباره اشکودا و محصول دوست‌داشتنی آن یعنی اشکودا صدق می‌کند. اشکودا با اینکه جادارترین خودروی کامپکت کلاس خود بوده اما با نسخه طویل‌تر در بازار چین معرفی شده است.

با اوکتاویا پرو آشنا شوید خودرویی که ۶۴ میلی‌متر طویل‌تر بوده و طول آن به ۴۷۵۳ میلی‌متر رسیده است. همچنین فاصله بین محوری این خودرو با افزایش ۴۴ میلی‌متری به ۲۷۳۰ میلی‌متر رسیده است. به این ترتیب مصرف‌کنندگان می‌توانند از فضای پای بسیار عالی در این خودرو سود برده و البته آن را با قیمتی مناسب تهیه کنند.

جدای از درب‌های عقب طویل‌تر طراحی اوکتاویا پرو به نسخه جهانی آن وفادار باقی مانده است. البته اشکودا سپرهای جلو و عقب این خودرو را از اوکتاویا RS گرفته تا خودرو ظاهر اسپورت تری داشته باشد. این خودرو همچنین دارای رنگ‌های بدنه جذاب به همراه آینه‌بغل‌های مشکی و رینگ‌های ۱۸ اینچی می‌باشد.

کابین خودرو نسبت به مدل‌های جهانی تغییری نداشته و پذیرای نمایشگر ۱۲ اینچی و پشت آمپرهای دیجیتالی ۱۰.۲۵ سفارشی می‌باشد. اشکودا اوکتاویا پرو به‌صورت سفارشی از هدآپ دیسپلی نیز برخوردار بوده و با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توان به جدیدترین سیستم‌های کمک‌راننده و ایمنی دست یافت.

زیر کاپوت این خودرو پیشرانه ۱.۴ لیتری توربو با قدرت ۱۵۰ اسب بخار قرار گرفته و نیروی تولیدی آن از طریق یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه به چرخ های جلو منتقل می‌شود. این گیربکس از تکنولوژی تعویض توسط کابل گروه فولکس‌واگن سود می‌برد و بنابراین دسته‌دنده آن کوچک بوده و ظاهر مدرن‌تری دارد.

موضوع جالب اینکه اوکتاویا پرو دارای سیستم تعلیق چند اتصالی است درحالی‌که مدل‌های جهانی از این نوع سیستم تعلیق در نسخه‌های فول همچون RS و اسکات استفاده می‌کنند. مدل‌های ارزان‌تر در اروپا دارای سیستم تعلیق میله پیچشی هستند اما به نظر می‌رسد اشکودا به دنبال حضور پرقدرت در بازار چین است.

معرفی اشکودا اوکتاویا پرو ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که چکی‌ها نمی‌خواهند این خودرو را از بازار حذف کنند چراکه آن را همچنان در بزرگ‌ترین بازار خودروی دنیا عرضه خواهند کرد. استراتژی مشابهی نیز در قاره اروپا اتخاذ شده و اشکودا نسل جدید فابیا هاچبک را به همراه نسخه استیشن قدیمی تا سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد کرد تا نسل جدید فابیا کومبی در ماه‌های بعد وارد بازار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.